img: Partynickie Miasto Koni

Partynickie Miasto Koni

„Miasto Koni. Witamy w strefie, w której pierwszeństwo mają konie” – estetyczne tablice z takim hasłem stoją już przy wszystkich wejściach na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice. Kiedy przed paroma dniami tor zamontował mapy informujące o partynickich strefach: zielonej dla ludzi i koni, i czerwonej – tylko dla koni, projekt Miasto Koni został zrealizowany w 100 procentach.

Dlaczego Miasto Koni? Ano dlatego, że Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice jest zakładem pracy, przedsiębiorstwem, które otworzyło swoje tereny dla szerokiej publiczności. Każdy może wejść na teren tego zakładu pracy i swobodnie po nim spacerować. Jednak każdy użytkownik toru, musi pamiętać o tym, że to jest instytucja szczególna, gdyż jej istotą są konie, które tu pracują, trenują, mieszkają. To przede wszystkim ich teren. To one wpuściły ludzi do siebie i nie chcą naruszania swoich praw. Dlatego proszą o ich poszanowanie.

Stale rosnąca frekwencja osób odwiedzających tor – w 2022 roku było ich łącznie 730 000 – z jednej strony jest powodem do zadowolenia dla kierownictwa obiektu, z drugiej rodzi problemy powodowane niewłaściwym zachowaniem części odwiedzjących. Dlatego projekt Miasto Koni ma na celu informowanie ludzi o obowiązujących na terenie toru zasadach i tym samym edukować ich w obcowaniu z końmi. O tym czego nie wolno informują ikonki rozmieszczone w newralgicznych miejscach toru.


Jerzy Sawka, dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów KonnychPartynice od początku swojej pracy ogromną wagę przywiązuję do bezpieczeństwa: – Konie wyścigowe są temperamentne, dlatego tam gdzie to możliwe trzeba tworzyć dla nich szlaki nie przecinające się z ludzkimi. Dlatego zbudowaliśmy tunel pod ścieżką rekreacyjną, zamontowaliśmy automatyczny system szlabanowy na przejściu przez jezdnię i zainstalowaliśmy wysuwane słupki, które uniemożliwią wjazd samochodem w miejsca szczególnej uwagi. Miasto Koni wydatnie pomoże nam w uświadamianiu naszych gości jak zachowywać się przy koniach i w ich pobliżu.

Na projekt składają się:
– dwa podświetlone pylony na wjeździe do obiektu
– podświetlenie portierni
– pięć map lokalizacyjnych, znajdujących się w różnych częściach WTWK-Partynice
– siedem tablic „Miasto Koni”
– 16 słupków, na których zamontowane zostały zestawy infografik
– łącznie 200 sztuk tabliczek z infografikami

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice to jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska.
W 2022 roku odwiedziło go 730 000 osób, w tym 115 000 to publiczność festiwalowa (m.in. Męskie Granie, Stay Wild Festiwal), natomiast 81 300 to widzowie wyścigów konnych (w minionym roku padł też rekord dnia wyścigowego – 21 000 widzów podczas Otwarcia Sezonu). Działająca na co dzień Wyższa Szkółka Jazdy Konnej, park linowy, plac zabaw „Konikowo”, beach bar „Babie Lato Partynice” czy ścieżka pieszo-biegowa wokół toru wyścigów konnych, sprawiają, że nawet w weekendy kiedy na torze nie ma żadnych imprez, obiekt odwiedza ok 3000 osób.

Ostatnie newsy