Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Półkolonie jeździeckie

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice organizuje półkolonie jeździeckie zarówno podczas ferii zimowych (2 turnusy), jak i w trakcie wakacji (10 turnusów).
Na półkolonie zapraszamy dzieci w wieku 7-16 lat.
W przypadku półkolonii letnich zapraszamy na:

  • półkolonie jeździeckie hobby horse - dla dzieci w wieku 7-15 lat
  • półkolonie jeździeckie dla początkujących - dla dzieci w wieku 7-13 lat
  • półkolonie jeździeckie dla zaawansowanych - dla dzieci w wieku 12-16 lat

Półkolonie jeździeckie 2024

Półkolonie jeździeckie na Partynicach to przede wszystkim czas spędzony wspólnie z końmi, wyjątkowa możliwość poznania tych zwierząt, rozpoczęcia przygody z nauką jazdy konnej oraz doskonalenia już posiadanych umiejętności jeździeckich.
Co ważne, aby zapisać się na nasze półkolonie nie trzeba potrafić jeździć konno. Organizujemy trzy rodzaje półkolonii: dla osób początkujących, dla osób zaawansowanych oraz specjalne turnusy półkolonii hobby horse.

 

Dzieci podczas tygodniowych turnusów poznają życie koni, uczą się nimi opiekować, czyścić, siodłać oraz jeździć. Codzienne jazdy konne wzbogacone są o zajęcia z woltyżerki, które poprawiają koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną, umiejętności niezbędne w późniejszej nauce jazdy konnej w siodle. Oprócz zajęć w stajni i jazd, dzieci podczas lekcji o koniu dowiadują się wielu ciekawostek na temat ras, budowy anatomicznej i zachowania tych zwierząt, np. jak konie widzą lub co pokazują za pomocą ruchu uszu.

Absolutną nowością w partynickiej ofercie są turnusy hobby horse, adresowane do miłośników hobbyhorsingu. Każdy z dwóch letnich turnusów 2024 kończy się przygotowaniem do ważnych zawodów hobby horse – czerwcowych Mistrzostw Dolnego Śląska oraz sierpniowych zawodów WKKW. Poza punktami stricte hobbyhorsowymi, takimi jak, warsztaty tworzenia hobby horsów, wszechstronne treningi hobby horse, konkursy przeszkodowe, ujeżdżeniowe i zawody w potędze skoku, nie zabraknie również spotkania z żywymi zwierzętami. Dzieci odbędą lekcję o koniu, wejdą do stajni oraz dosiądą partynickich kucy.

Kalendarz