Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych dysponuje 3 krytymi halami jeździeckimi o powierzchni: 2500m², 1600m² i 1200m², na których w ciągu roku odbywa się wiele halowych zawodów konnych. Największe z nich to: Ogólnopolskie Zawody w Skokach, Mistrzostwa w Jeździe bez Ogłowia, Mistrzostwa Polskiej Ligi Western i Rodeo. Duża hala posiada trybuny na 420 miejsc siedzących, wstęp na zawody jest bezpłatny.

Sport

Sport jeździecki na Partynicach znalazł bardzo dobre warunki rozwoju. Jest to widoczne zwłaszcza w konkurencjach klasycznych, przede wszystkim w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszą się zajęcia w grupach sportowych na kucach.

Zawodnicy reprezentujący Wrocławski Klub Jeździecki działający na terenie Partynice plasują się w czołówce dolnośląskich sportowców.
W okresie zimowym zawody halowe organizowane są zarówno w skokach jak i w ujeżdżeniu, natomiast w lecie otwarte zawody ujeżdżeniowe odbywają się na czworobokach znajdujących się przed trybunami. Umożliwia to publiczności śledzenie sportowej rywalizacji.

Na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice systematycznie odbywają się egzaminy na odznakę Polskiego Związku Jeździeckiego - Jeżdżę Konno, odznakę brązową i srebrną. Organizowane są również szkolenia licencyjne dla zawodników, trenerów i sędziów.

We wszystkich swoich sportowych działaniach pozostajemy w stałej współpracy z Dolnośląskim Związkiem Jeździeckim i Polskim Związkiem Jeździeckim. Możemy pochwalić się uzyskaniem certyfikatu PZJ najwyższego stopnia, co wyraźnie świadczy zarówno o wysokim standardzie obiektu jak i świadczonych przez nas usługach jeździeckich.

 

 

Mistrzostwa wolnych koni

Sportowa jazda na koniu, który nie ma kiełzna w pysku, jest pokazem najwyższego zaufania pary człowiek - zwierzę. Na świecie widać coraz więcej jeźdźców jeżdżących w ten sposób, ale tylko w jednym miejscu regularnie, od sześciu lat, odbywają się zawody o randze mistrzostw kraju.

Tym miejscem jest polski Wrocław, na którego torze wyścigów konnych w 2014 roku wystartowała pierwsza edycja Mistrzostw Polski w Jeździe bez Ogłowia. Impreza wypracowała sobie markę i gromadzi rokrocznie ok. 60 zawodników z końmi z całego kraju.

Ponieważ w roku 2019 Wrocław był Europejskim Miastem Koni stowarzyszenia Euro Equus zawody rozgrywane były pod szyldem stowarzyszenia i przyjęły na stałe nazwę Międzynarodowych Mistrzostw Euro Equus w Jeździe bez Ogłowia.

 

 

Samo Euro Equus to związek europejskich miast, które promują się poprzez dziedzictwo konne, kulturę z nimi związaną i sporty jeździeckie. W tym gronie są: hiszpańska stolica koni andaluzyjskich  - Jerez de la Frontera, portugalskie centrum koni luzytańskich - Golega, belgijskie Waregem, miasto słynne corocznym wyścigiem przeszkodowym, Pardubice organizujące najtrudniejszy cross country na świecie - Wielką Pardubicką i Wrocław, znany z dynamicznego i barwnego toru wyścigowego.

Przez najbliższe dwa lata Wrocław będzie prezydentem Euro Equus i za cel postawił sobie mocniejsze wypromowanie marki mistrzostw bez ogłowia. Dlatego zachęca jeźdźców Europy i świata do startu w swoich zawodach.

 

 

Jerzy Sawka, dyrektor wrocławskiego toru i twórca mistrzostw, sam jeździ bez ogłowia. Na zupełnie wolnym koniu objeżdża rozległy teren torów i jest przekonany, że popularność zawodów bez ogłowia to tylko kwestia czasu. Jego zdaniem będzie to jeden z poważnych nurtów jeździectwa: - Diametralnie zmienia się stosunek ludzi do zwierząt. To dotyczy też koni. Wyjęcie im wędzideł z pysków to symboliczne zniesienie ich niewolnictwa. Teraz nie przymus człowieka decyduje o sukcesie pary koń-jeździec lecz wspólna wola obojga.

Powszechny w ostatnich latach nurt naturalny uzmysłowił wielu posiadaczom koni, że to nie są rzeczy i zaowocował licznymi pokazami pięknie zbudowanych relacji wzajemnych. Wrocławski pomysł na organizację takich zawodów wziął się właśnie z obserwacji  nurtu naturalnego. Wrocław przygotował arenę dla naturalsów, ale jednocześnie otworzył ją dla sportowców, którzy metody naturalne stosują jako pomocnicze w przygotowaniu koni do zawodów klasycznych. Chodziło o to, żeby osiągnąć efekt sportowy, a nie tylko pokazywać sztuczki. Idea się spełnia, bo w roku 2019 zawodnicy z najwyższej półki w skokach i reiningu wystartowali na wrocławskich mistrzostwach.

 

 

Mistrzostwa rozgrywane są w trzech konkurencjach: skoki, ujeżdżenie free style i liberty trial. Ta ostatnia konkurencja to speed trial z working equitation, tyle że bez ogłowia.

 

Kalendarz

Dokumenty do pobrania

cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china cheap nba jerseys from china wholesale nba jerseys from china discount nba jerseys from china