Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Dress code

Dzień na wyścigach to idealna okazja, żeby wyglądać (i poczuć się) wyjątkowo. 

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy modą oraz do brania udziału w konkursach wyścigowej elegancji, w których do wygranie są zawsze atrakcyjne nagrody!

Strefa ogólnodostępna

W strefie ogólnodostępnej dress code nie jest wymagany, i każdy może przyjść ubrany tak, jak mu będzie najwygodniej. Zachęcamy jednak wszystkich do ubierania się w stylu nawiązującym do wyścigowej estetyki.

Strefa VEP

Na naszym torze nie znajdziecie strefy VIP, znajdziecie za to strefę VEP - Very Elegant Person.

Jest to wydzielona strefa, która obejmuje budynek Starej Herbaciarni oraz Lożę Klubu Wyścigowego, z którego tarasu będziecie mieli najlepszy widok na prostą finiszową.

Wstęp do strefy jest bezpłatny i możliwy dla każdego, kto spełnia wymogi dress code.

Dress code dla Pań

Panie mogą wybrać między sukienką, spódnicą, eleganckim kombinezonem, czy kostiumem. Należy pamiętać, że długość nie powinna być przed kolano, a ramiona powinny być zasłonięte. Najlepszymi dodatkami będa fascynator, kapelusz, lub inna ozdoba włosów. Należy unikać bardzo krótkich i mocno wyciętych fasonów.

Dress code dla Panów

Panowie mogą wybrać klasyczny garnitur lub długie, eleganckie spodnie w połączeniu z koszulą i pasującą marynarką. Wyścigowego stylu na pewno dodadzą wzory w kratkę czy materiały typu tweed. Obowiązkowym dodatkiem jest krawat lub muszka, a całość na pewno dobrze dopełni kapelusz czy kaszkiet. Należy unikać koszul z krótkim rękawem, t-shirtów, czy odkrytego obuwia.

Wyścigowy lookbook

znajdź inspirację!

Jakie elementy powinny się znaleźć w wyścigowej stylizacji?

Fascynator - elegancka ozdoba, nakrycie głowy. Do wyścigowej stylizacji można wybrać mniejszy fascynator na opasce, lub tzw. hatcinator, czyli połączenie kapelusza i fascynatora.
Taka ozdoba jest często najważniejszym i najbardziej widocznym elementem ubioru na wyścigach.

Kapelusz - Idealny dodatek zarówno męskich, jak i kobiecych stylizacji. W sezonie jesienno - zimowym mogą to być kapelusze wełniane, np. typu fedora, a latem kapelusze z rafii czy typu panama.

Kaszkiet - idealne dopełnienie mniej formalnych stylizacji wyścigowych. Element zaczerpnięty z mody męskiej, ale wygląda bardzo stylowo również w kobiecych stylizacjach.

Konkursy Wyścigowej Elegancji

Tradycyjnie dwa razy w trakcie sezonu na naszym torze organizujemy konkursy wyścigowej elegancji. Taki konkurs to przede wszystkim świetna zabawa, ale również możliwość wygrania bardzo atrakcyjnych nagród.

Najbliższe edycje konkursu

Ladies Day 9.06.2024 - konkurs na wyścigową stylizację w stylu nawiązującym do Royal Ascot. Ten konkurs jest przeznaczony tylko dla Pań.

Wielka Wrocławska 1.09.2024  - podczas dnia Wielkiej Wrocławskiej organizowany jest konkurs wyścigowej elegancji w stylu retro dla par.

Partnerzy Modowi

Podczas duzych dni wyścigowych zawsze możecie odwiedzić stoiska naszych partnerów modowych, którzy specjalizują się w wyścigowej elegancji. Znajdziecie tam szeroki wybór nakryć głowy i fascynatorów, które będą najlepszym uzupełnieniem każdej modowej stylizacji. Nasi partnerzy pomogą Wam wybrać najlepiej pasujące akcesoria i udziela cennych, modowych wskazówek. Jeśli nie chcecie czekać do dnia wyścigowego, mozecie rowniez odwiedzic ich online lub w sklepach stacjonarnych:

Zuwika Design Artystyczna Pracownia Modniarska

Modystka z zamiłowania i tradycji rodzinnych tworzy nakrycia i ozdoby głowy dla kobiet w każdym wieku, na wszystkie okazję i każdą porę roku.
Wszystkie produkty są wykonane ręcznie w pojedynczych egzemplarzach, również na indywidualne zamówienia.
www.zuwika.pl

Le Szapo

Le Szapo to polska marka nakryć głowy, ręcznie robionych w Polsce. To miłość Borisa i Karoliny do kapeluszy, kaszkietów i beretów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroki asortyment stylowych dodatków dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.
www.leszapo.com

Salon Kapeluszy Sylwii Leśniewskiej

Działający we Wrocławiu Salon Kapeluszy to magiczne miejsce, gdzie sztuka i elegancja splatają się w wyjątkowe kapelusze, gotowe zdobyć serca swoich noszących. Każdy kapelusz jest dziełem sztuki sam w sobie, a kiedy decydujesz się na indywidualne zamówienie, dostajesz możliwość stworzenia czegoś absolutnie niepowtarzalnego, dostosowanego do Twojego stylu i wyobrażeń.
www.salonkapeluszy.pl