img: Otwarcie w mocnej międzynarodowej obsadzie

Otwarcie w mocnej międzynarodowej obsadzie

Licznie i dobrze obsadzone gonitwy zapowiadają wielkie emocje podczas inauguracyjnego mityngu na Partynicach. W gonitwie dnia, Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego wystartuje 10 koni, wśród nich wracający po przerwie partynicki Haad Rin trenera Roberta Świątka, najlepszy przeszkodowiec 2022 r., trzeci w poprzednim sezonie w G1 Grande Steeple Chase D’Europa.

Drugim reprezentantem polskich stajni wyścigowych będzie Et Tu Brute trenowany przez Pawła Pałczyńskiego, dwukrotny zwycięzca z ubiegłego roku. Pozostali uczestnicy najważniejszej gonitwy przyjadą z Czech, wśród nich klacz Cosmic Magic, która była niepokonana na Partynicach w 2020 r., wygrywając Wielką Wrocławską, Crystal Cup i dwie inne gonitwy; w tym sezonie jej trenerką jest Martina Ruzickova

Mocnym kandydatem do czołowych lokat powinien być Pretty King, ubiegłoroczny zwycięzca Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego, którego w Czechach przygotowuje Grzegorz W. Wróblewski.

Duże doświadczenie w pokonywaniu partynickich przeszkód i zwycięstwa we Wrocławiu mają na koncie Sophist i Go Canada trenera Pavla Polesa; dla Sophista docelowym wyścigiem w tym sezonie ma być Crystal Cup.

Trener Radim Bodlak, który do największych sukcesów doprowadził wspomnianą Cosmic Magic, zapisał solidnego Mobilization; dwa konie – Irreverencieux i Lianel, które wygrywały w Pardubicach – reprezentować będą trenerkę Veronikę Lempochnerovą; trenerem Ho My God, także zwycięzcy z Pardubic, jest Martin Liska.

W Nagrodzie Podpułkownika Karola Rómmla, rozpoczynającej cykl gonitw z przeszkodami dla młodych koni, do rywalizacji przystąpią czterolatki. Interesująco zapowiada się konfrontacja dwóch czołowych koni z poprzedniego sezonu w gonitwach płotowych – Runy tr. G. W. Wróblewskiego i It’s Highest tr. R. Świątka.

W drugiej obok Nagrody Otwarcia gonitwie z przeszkodami dla starszych koni również na liście startowej jest 10 uczestników. Także tutaj mocną reprezentację wystawiają czeskie stajnie. Ztracenka tr. Stanislava Popelki wygrała ubiegłoroczną Nagrodę Masiniego, a French Chardonnay tr. Pavla Tumy – to zwycięzca Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego i dwóch innych gonitw w 2022 r.

Inauguracyjny mityng na Partynicach otworzy gonitwa WOŚP o Nagrodę Sofixit, w której dziesiątka koni z Czech i Polski po raz pierwszy w karierze zmierzy się z płotami.

Program dnia uzupełniają trzy gonitwy płaskie, w tym długodystansowa Nagroda Archicom, będąca wytrzymałościowym sprawdzianem dla koni, które są przygotowywane do gonitw z płotami.

Fot. Marta Nowakowska

Ostatnie newsy