img: Przymiarka do Wielkiej Wrocławskiej

Przymiarka do Wielkiej Wrocławskiej

Gonitwa Wrocławska Trial zgromadziła na starcie dziewięć koni, dla których będzie to ostatni sprawdzian na Partynicach przed Wielką Wrocławską.

Dwa bardzo dobre starty ma za sobą w tym roku Slivka, która na otwarcie tegorocznego sezonu we Wrocławiu odniosła w walce zwycięstwo, a w kolejnym starcie była druga, także walcząc do końca. Pokonał ją na finiszowych metrach Her Him, który w zeszłym roku wygrał Nagrodę Tiumena na Partynicach i kros w Treviso.

Weteran Larizano tradycyjnie rozpoczął sezon w stiplu I kat. w Lysa nad Labem, gdzie zajął bliskie czwarte miejsce, we Wrocławiu zawsze liczył się w walce o czołowe lokaty w największych gonitwach – był drugi w Crystal Cup rok temu i dwukrotnie drugi w Wielkiej Wrocławskiej (2015, 2019).

Nie miał udanego wejścia w sezon Netto, zawsze liczący się w dużych gonitwach z przeszkodami, który w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego był dopiero siódmy. Nick z kolei nie ukończył pierwszego startu w tym roku z powodu upadku, ale zrehabilitował się w Nagrodzie Tiumena, finiszując blisko trzeci. Tuż za nim przybiegł Turion, zwycięzca ubiegłorocznej Nagrody Masiniego.

W trzeciej odsłonie rywalizacji czterolatków, pod nieobecność zwycięzców dwóch poprzednich gonitw cyklu, ponownie zmierzą się m.in. drugi trzy tygodnie temu Tonerre, który pierwszego startu nie ukończył z powodu upadku jeźdźca, dwukrotnie trzeci Minister Wojny i dwa razy czwarty Spider Szumawa.

Znakomitą obsadę ma gonitwa z płotami dla starszych koni – pobiegną m.in. zwycięzcy sprzed trzech tygodni Carlito i Deklaracja, trzeci z ubiegłorocznej Wielkiej Partynickiej Bailando, sygnalizująca rosnącą formę Ukka czy ubiegłoroczny zwycięzca z Wrocławia Option Be.

Rywalizację w cyklu gonitw z płotami rozpoczynają trzylatki. Długodystansowy test (2600 m) przed trzema tygodniami najlepiej zdał Salivano z Czech, który zajął piąte miejsce w niewielkim odstępie za czołową czwórką.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy