img: Nebo w Merano

Nebo w Merano

Jutro, pierwszego dnia największego mityngu wyścigowego we włoskim Merano, w gonitwie z przeszkodami G2 – Steeple-chases d’Italia Memorial Mario Argenton, pobiegnie Nebo z partynickiej stajni trenera Roberta Świątka.

Nebo, którego dosiądzie szwedzki dżokej Niklas Loven, rywali ma niezwykle mocnych: z Francji przyjeżdża Athena du Berlais trenowana przez tamtejszego potentata Guillaume’a Macaire’a (169 koni w treningu, 178 zwycięstw w tym roku); w poprzednim sezonie wygrała cztery razy i była druga w gonitwie Listed, w tym roku zajęła m.in. drugie miejsce w gonitwie G2. Włoski reprezentant Leonardo da Vinci trenera Raffaele Romano nie schodzi w tym sezonie poniżej trzeciego miejsca, wygrał dwukrotnie, pokonując w G2 wspomnianą Athenę du Berlais, w minionym roku trzy razy pod rząd mijał celownik jako pierwszy. Sternkranz trenowany w Czechach przez Josefa Vanię młodszego dwa razy w tym roku przybiegł drugi we Francji.

Tego samego dnia rozegrana zostanie gonitwa z cyklu Crystal Cup, do której zgłoszone zostały dwa dobrze znane z Partynic konie – Reki (niedawno wygrał Wielką Wrocławską) i Pareto  (w czerwcu zajął trzecie miejsce w Crystal Cup we Wrocławiu).

Punktem kulminacyjnym niedzielnego mityngu i całego sezonu w Merano będzie Gran Premio Merano Alto Adige, największy wyścig z przeszkodami we Włoszech.

Ostatnie newsy