Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

8 dzień wyścigowy

Wielka Wrocławska

Wstęp wolny

Wyścigi z udziałem publiczności - wstęp wolny

Zapraszamy na najważniejszy dzień wyścigowy sezonu 2021 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice ‼ Mityng odbędzie się w godzinach 13:00 - 19:00

Program

13:00

Wyścigi konne w goglach VR - trwa do 19:00

13:40

Start studia wyścigowego

13:40

Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia

14:00

Rozpoczęcie konkursu "Wyścigowa elegancja" - trwa do godz. 18:00

14:10

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3400 m)

14:30

Pokaz woltyżerki sportowej

14:45

Nagroda Toru Wyścigowego w Pardubicach 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3 l. koni. (2800 m)

15:10

Bieg Maskotek

15:30
Wielka Partynicka Nagroda Unico Logistics 100 000 zł

Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (4200 m)

16:05

Nagroda 16 000 zł. Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3 l. i st. koni. (3200 m). Partner gonitwy: MPK Wrocław

16:20

Uroczysta parada poprzedzająca najważniejszą gonitwę dnia

16:50
Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia 200 000 zł

Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (5000 m)

17:25

Nagroda Leroy Merlin 24 000 zł. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4 l. koni. (3850 m)

18:00

Nagroda Galeriusa o Puchar Stajni Wyścigowej Kolesa 24 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (3400 m)

FOTOGALERIA

Tylko kilka dni dzieli nas od najważniejszego wydarzenia sezonu 2021 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice. W niedzielę 5 września odbędzie się Wielka Wrocławska – Nagroda Prezydenta Wrocławia. W programie dnia znalazło się siedem gonitw, które rozegrane zostaną na dystansach płaskich, płotowych oraz z przeszkodami. Wydarzeniem dnia będzie międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 5000 metrów, czyli Wielka Wrocławska, którą poprzedzi uroczysta parada z udziałem dyrektora toru – Jerzego Sawki oraz zaproszonych gości specjalnych.

Przygotowaliśmy szereg atrakcji towarzyszących wyścigom, będą to m.in. konkurs na wyścigową elegancję, pokaz woltyżerki sportowej, wyścigi konne w goglach VR, bieg maskotek, czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych. Atrakcje już od godz. 13:00, start pierwszej gonitwy zaplanowano na godz. 14:10, Wielka Wrocławska rozpocznie się o godz. 16:50, dzień wyścigowy potrwa do godz. 19:00, wstęp wolny.

 

W programie dnia znalazło się siedem gonitw, na czele z najważniejszymi:

  • Wielką Wrocławską Nagrodą Prezydenta Wrocławia – międzynarodową gonitwą z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni
    oraz
  • Wielką Partynicką Nagrodą Unico Logistics – międzynarodową gonitwą z płotami dla 4-letnich i starszych koni

Analizę programu wyścigowego znajdziecie tutaj

Dla publiczności przygotowaliśmy szereg atrakcji towarzyszących temu wyjątkowemu dniowi.

Konkurs „Wyścigowa elegancja” – godz. 14:00 – 18:00

Konkursy na najpiękniejszą wyścigową kreację stały się tradycją wrocławskiego toru. Organizowane od 2018 roku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Po części wynika to z faktu, że partynicka publiczność lubi się elegancko ubierać. Po części zaś na dużą, konkursową frekwencję, wpływa główna nagroda, którą za każdym razem jest wyjazd na jeden ze znanych europejskich torów wyścigów konnych. Laureaci dotychczasowych konkursów mieli okazję na żywo podziwiać zmagania jeźdźców na torach w Paryżu, Pardubicach, Merano czy St. Moritz.
Główną nagrodą w tegorocznym konkursie jest wyjazd na najbardziej prestiżową gonitwę przeszkodową Europy – Grand National na torze Aintree w Liverpoolu w Anglii. Najbliższa edycja będzie 174. dorocznym biegiem wyścigów konnych Grand National. Odbędzie się w sobotę 9 kwietnia 2022 r.
Szczegóły konkursu

Pokaz woltyżerki sportowej – godz. 14:30

Partynicka sekcja woltyżerki sportowej jest najliczniejszą i jedną z najlepszych sekcji w kraju. W trzech grupach trenuje 35 uczestników w wieku 7-18 lat. Ćwiczą na trzech koniach – Bastionie, Cendy i Nefrycie. Zajęcia poza Tomkiem Ogonowski prowadzą również Eryk Złoty i Karolina Śniegucka.
W niedzielnym pokazie wystąpi najbardziej zaawansowana grupa, na czele z członkami kadry narodowej: Jakubem Ślempem, Julią Ślemp oraz Zuzanną Rzalik.
Więcej o sukcesach wrocławskich woltyżerów przeczytasz tutaj

Wyścigi konne w goglach VR – godz. 13:00 – 19:00

Nie każdy ma odwagę, czy nawet możliwość, wsiąść na konia wyścigowego i poczuć ten zastrzyk adrenaliny, który towarzyszy jeźdźcom podczas gonitwy. Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwi dżokeje przygotowaliśmy specjalną, wyścigową atrakcję. Na stoisku Wyższej Szkółki Jady Partynice dostępne będą gogle VR z wgranymi gonitwami, które zostały zarejestrowane na naszym torze. Do wyboru będą gonitwy: płaska oraz przeszkodowa. Każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami !

Bieg Maskotek – godz. 15:10

Zazwyczaj na bieżni toru wyścigowego rywalizują konie. Tym razem postanowiliśmy, że zorganizujemy dodatkowy, extra wyścig, w którym udział wezmą….maskotki 😉
Na linii startu pojawią się m.in. maskotki partynickiego toru, czyli elegancka para, ośmiornica i rekin z Hydropolis, hamburger reprezentujący Pasibusa, Orzeł z WKS Śląsk, wrocławski krasnal oraz maskotka MPK. Jako że to postaci poruszające się zdecydowanie wolniej niż …. wszyscy;) rywalizować będą na dystansie 100 metrów. Szykujcie aparaty i telefony, bo takiej atrakcji u nas jeszcze nie było !

Przejażdżki na kucykach dla najmłodszych – godz. 13:00 – 19:00

Tradycyjnie przy stoisku Wyższej Szkółki Jazdy Partynice na najmłodszych czekać będą kuce z naszej stajni. Przez cały czas trwania mityngu dzieci od lat 3 będą mogły spróbować jazdy konnej na partynickich kucykach.

Szczepciobus – godz. 12:00 – 19:00

Jeżeli chcesz, aby takie wydarzenia jak np. Wielka Wrocławska były organizowane w przyszłości bez żadnych ograniczeń, możesz pomóc nam walczyć z pandemią szczepiąc się przeciwko COVID – 19.
W niedzielę na terenie Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice stanie „Szczepciobus” – specjalnie oznakowany autobus MPK, przystosowany do roli mobilnego punktu szczepień. Każdy dorosły mieszkaniec, który jeszcze nie miał okazji się zaszczepić przeciwko COVID-19, będzie mógł wsiąść do pojazdu i przyjąć w nim szczepionkę firmy Johnson&Johnson.

 Informacje praktyczne

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl