img: Nasi jadą na Mistrzostwa Świata do Francji !!!

Nasi jadą na Mistrzostwa Świata do Francji !!!

Jakub Ślemp z wrocławskiej sekcji woltyżerki sportowej okazał się bezkonkurencyjny, natomiast Julianna Kamińska zajęła drugie miejsce w międzynarodowych zawodach CVI Hungary, które odbyły się 24-27 czerwca w Budapeszcie. Dodatkowo Jakub Ślemp, Julia Ślemp oraz Zuzanna Wrzalik, dzięki bardzo dobrym występom w Budapeszcie, uzyskali powołania na Mistrzostwa Świata Juniorów w Woltyżerce Sportowej, które odbędą się 28.07-01.08.2021 we francuskim Le Mans. Triumfy w Budapeszcie oraz powołania na mistrzostwa świata to największe sukcesy sekcji woltyżerki sportowej działającej na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice.

 

Sukcesy w Budapeszcie

Międzynarodowe Zawody w Woltyżerce Sportowej CVI Hungary zgromadziły na starcie reprezentantów z 11 krajów (Słowacji, Rosji, Czech, Włoch, Austrii, Francji, Szwajcarii, Węgier, Niemiec, Turcji i Polski). Szesnastoletni Jakub Ślemp zwyciężył w kategorii Junior2*, czyli najwyższej kategorii juniorskiej dla uczestników w wieku 15-18 lat. Natomiast Julianna Kamińska zajęła drugie miejsce w kategorii Children2* dla uczestników w wieku 12-14 lat. Koń BASTION, na którym startowali nasi zawodnicy, również uzyskał jedną z najlepszych not. Na końcową ocenę zawodnika podczas zawodów woltyżerki sportowej składają się nota za ćwiczenia akrobatyczne zawodnika, stanowiąca 2/3 ostatecznej oceny oraz nota zachowania konia (ruch, posłuszeństwo, rytm) stanowiąca 1/3 ostatecznej oceny.

Powołania na Mistrzostwa Świata

To nie jedyne sukcesy budapesztańskiego występu wychowanków partynickiej sekcji woltyżerki.  Jakub Ślemp, Julia Ślemp oraz Zuzanna Wrzalik, którzy od kilku miesięcy są członkami kadry narodowej, dobrymi występami na Węgrzech zapewnili sobie powołania na najbliższe Mistrzostwa Świata Juniorów w Woltyżerce Sportowej, które odbędą się w dniach 28.07-01.08.2021 we francuskim Le Mans.


Woltyżerka sportowa na Partynicach – droga do sukcesu

Woltyżerka sportowa, czyli ćwiczenia akrobatyczne wykonywane na poruszającym się koniu.
Na Partynicach sekcja woltyżerki sportowej działa od 6 lat. Jej założycielem i głównym prowadzącym jest Tomasz Ogonowski – mistrz Polski, uczestnik zawodów międzynarodowych, uczestnik Mistrzostw Europy i Świata. Obecnie jest to najliczniejsza i jedna z najlepszych sekcji woltyżerki sportowej w kraju. W trzech grupach trenuje 35 uczestników w wieku 7-18 lat. Ćwiczą na trzech koniach – Bastionie, Cendy i Nefrycie. Zajęcia poza Tomkiem Ogonowski prowadzą również Eryk Złoty i Karolina Śniegucka.

Tagi

Ostatnie newsy