img: Wielkie ściganie w międzynarodowej obsadzie

Wielkie ściganie w międzynarodowej obsadzie

Znakomitą międzynarodową obsadę mają obie tegoroczne Wielkie – Wrocławska o Nagrodę Prezydenta Wrocławia (przeszkody) i Partynicka o Nagrodę Unico Logistics (płoty).

Wśród dziewięciu uczestników Wielkiej Wrocławskiej jest m.in. Brunch Royal, koń trenowany przez Josefa Vanię młodszego dla właściciela z Włoch. W tegorocznych startach we Francji raz zwyciężył i raz był drugi, w dwóch poprzednich sezonach zanotował cztery przeszkodowe zwycięstwa na torach włoskich.

Inny gość z Czech, Sztorm trenera Grzegorza Wróblewskiego, był niepokonany na Partynicach w 2018 roku, kiedy wygrał kolejno Nagrodę Tiumena, Crystal Cup i Wielką Wrocławską. W tym sezonie finiszował drugi w licznie i mocno obsadzonej gonitwie kwalifikacyjnej do Wielkiej Pardubickiej.

Larizano czeskiego trenera Stanislava Popelki był dwukrotnie drugi w Wielkiej Wrocławskiej (2015, 2019), zawsze w walce, zajął też drugie miejsce w Crystal Cup na Partynicach w zeszłym roku. Ten sezon tradycyjnie rozpoczął w stiplu I kat. w Lysa nad Labem, gdzie zajął bliskie czwarte miejsce.

Haad Rin partynickiego trenera Roberta Świątka w tym roku ścigał się na zagranicznych torach: był piąty w 11-konnej stawce we francuskim Compiegne i czwarty w Grande Steeple Chase Di Milano (G1). W sezonie 2019 wygrał Crystal Cup we Wrocławiu, rok wcześniej był drugi o krótki łeb w gonitwie Listed w Compiegne.

Jednym z dziesięciu uczestników Wielkiej Partynickiej jest Mutadaffeg ze Szwecji, który w tym roku był czwarty w słynnym stiplu Svenskt Grand National, a we wcześniejszych latach biegał w gonitwach płaskich, płotowych i przeszkodowych na torach Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Bitcoin legendarnego trenera Josefa Vani w lipcu sprawił dużą niespodziankę, pokonując w gonitwie rangi Listed w niemieckim Bad Harzburgu faworyzowanego Azteka, który wśród licznych triumfów ma na koncie zwycięstwo w płotowej gonitwie G1 – Gran Corsa Siepi Di Merano.

Oprócz Wielkiej Wrocławskiej i Wielkiej Partynickiej w programie dnia są ponadto dwie gonitwy z przeszkodami – Nagroda Galeriusa o puchar Stajni Wyścigowej Kolesa i wyścig dla czterolatków o nagrodę Leroy Merlin, dwie gonitwy z płotami – dla czteroletnich i starszych koni oraz dla trzylatków od nagrodę Toru Wyścigowego w Pardubicach, a także długodystansowa gonitwa płaska, tzw. bumper, o nagrodę MPK Wrocław.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy