img: Wielka Wrocławska: Haad Rin i koalicja z Czech

Wielka Wrocławska: Haad Rin i koalicja z Czech

Punktem kulminacyjnym sezonu wyścigowego na Partynicach i hitem pierwszej niedzieli września będzie Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia, a w niej pojedynek partynickiego Haad Rina z koalicją przeszkodowych koni z Czech.

Trenowany przez Roberta Świątka przedstawiciel stajni Borowa, zdobywca Crystal Cup w 2019 r., zwyciężył w obu swoich tegorocznych występach na Partynicach. Najpierw wygrał Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego, a następnie był najlepszy w Nagrodzie Tiumena.

Z sześciokonnej reprezentacji czeskich stajni wyścigowych groźnym rywalem będzie z pewnością Gap Pierji, którego trenerem jest Josef Vana mł. Reprezentant włoskiej stajni Scuderia Aichner SRL plasuje się na wysokich płatnych miejscach w przeszkodowych gonitwach na torach Francji i Włoch.

Znakomicie na Partynicach czują się Reki trenowany przez Hanę Kabelkovą i Larizano trenera Stanislava Popelki. Reki reprezentujący stajnię Wrbna Racing wygrał tu zarówno Wielką Wrocławską, jak i Crystal Cup. Larizano ze stajni Hvozd-Popelka był w Wielkiej Wrocławskiej trzykrotnie drugi, a rok temu triumfował w Crystal Cup.

W stawce jest również Her Him trenowany przez swoją właścicielkę Ivanę Porkatovą, który odniósł klika zwycięstw na Partynicach, a w tym roku wygrał Svenskt Grand National.

Swoje spotkanie na szczycie mają także specjaliści od płotów, którzy rywalizować będą w Wielkiej Partynickiej – Nagrodzie Unico Logistics. O prestiżowe zwycięstwo powalczy pięć koni trenowanych w Czechach i trójka przedstawicieli polskich stajni wyścigowych.

Edinson trenowany przez Josefa Vanię mł. dla stajni Scuderia Aichner SRL, to ubiegłoroczny zwycięzca gonitwy z płotami G1 Gran Corsa Siepi Nazionale w Pizie. Trenowany przez Pavla Tumę Dominique ze stajni Dr. Charvat w poprzednim sezonie wygrał inną płotową gonitwę G1 we Włoszech – Gran Corsa Siepi di Milano, pokonując… Edinsona.

Leading Lion z polskiej stajni AM, trenowany przez Janusza Kozłowskiego, zajął trzecie miejsce za końmi z Czech w ubiegłorocznej Wielkiej Partynickiej. W tym sezonie bardzo łatwo wygrał Nagrodę Kastora (3800 m) na Służewcu, bijąc świetnego Arkalona ze stajni Dr. Charvat.

Czteroletnie konie rywalizować będą w przeszkodowej Nagrodzie Jape’a o Puchar Motorpol Wrocław, a trzylatki spotkają się w płotowej Nagrodzie Toru Wyścigowego w Pardubicach.

Starsze konie rozegrają Nagrodę Galeriusa z przeszkodami i Nagrodę Osady Śnieżka z płotami. Specjaliści od długich dystansów płaskich powalczą w Nagrodzie Sky Clinic.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy