Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

8 dzień wyścigowy – sezon 2022

Wielka Wrocławska

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenie sezonu wyścigów konnych przed nami - Wielka Wrocławska. Nagroda Prezydenta Wrocławia !

W programie 7 międzynarodowych gonitw, w tym: Wielka Wrocławska (przeszkodowa) i Wielka Partynicka (płotowa). Atrakcje towarzyszące: pokaz hiszpańskiej szkoły jazdy, woltyżerki sportowej, konkurs na wyścigową elegancję, zawody hobby horse oraz przejażdżki na kucykach. Wydarzenie poprowadzi wybitny aktor oraz jeździec – Maciej Musiałowski. Zapraszamy w niedzielę od godz. 13:00, wstęp wolny.

Program

13:00
cały dzień

konkurs "Wyścigowa elegancja"

13:00
cały dzień

Przejażdżki na kucykach, hobby horse, wyścigi VR, strefa animacji

13:25

Pokaz woltyżerki sportowej (czworobok piaszczysty)

13:30

Start studia wyścigowego - transmisja dostępna na torpartynice.pl

14:00

Nagroda Galeriusa 24 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni (3400 m)

14:35

Nagroda Toru Wyścigowego w Pardubicach 20 000 zł Cena Dostihoveho zavodiste Pardubice Cykl gonitw z płotami dla 3-letnich koni Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni (2800 m).

14:50

Parada otwarcia

15:20
Wielka Partynicka - Nagroda Unico Logistics 100 000 zł

Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni (4200 m).

15:55
Nagroda SkyClinic

17 000 zł Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3-letnich i starszych koni (3200 m).

16:05

Blanka Satora - pokaz Hiszpańskiej Szkoły Jazdy (czworobok piaszczysty)

16:40
Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia 200 000zł

Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni (5000 m)

17:15
Gonitwa o Puchar Motorpol Wrocław

Nagroda Jape’a 24 000 zł Cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni (3850 m)

17:50
Nagroda Osady Śnieżka

20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni (3400 m).

FOTOGALERIAWielka Wrocławska 2022

ZOBACZ video z Wielka Wrocławska 2022

 

W programie dnia znalazło się siedem gonitw, na czele z najważniejszymi:

 • Wielką Wrocławską Nagrodą Prezydenta Wrocławia – międzynarodową gonitwą z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni – trasa gonitwy (video)
  oraz
 • Wielką Partynicką Nagrodą Unico Logistics – międzynarodową gonitwą z płotami dla 4-letnich i starszych koni

Informacje praktyczne

Dla publiczności przygotowaliśmy szereg atrakcji towarzyszących temu wyjątkowemu dniowi.

Konkurs – wyścigowa elegancja

Przyjdź stylowo ubrany na Wielką Wrocławską i wygraj wyjazd na weekend wyścigowy w Liverpoolu ! Po raz ósmy mamy przyjemność zaprosić Państwa do wspólnej zabawy w konkursie „Wyścigowa elegancja”, dla najszykowniej ubranych par.
godz. 13:00 – 18:00

 • Blanka Satora w pokazie – Hiszpańska Szkoła Jazdy (godz. 16:05)

Blanka Satora – profesjonalna amazonka i hodowca koni PRE a także miłośniczka Natural Horsemanship i jazdy bez ogłowia. Wiele lat uczyła się w Królewskiej Szkole w Jerez de la Frontera zdobywając wiedzę od hiszpańskich mistrzów. Zaprezentuje przed Państwem Hiszpańską Szkołę Jazdy razem ze swoim wyjątkowym ogierem Zafiro. Pokaz wzbogacony będzie o końskie sztuczki oraz bridless. Jako wisienka na torcie wystąpi Ciuciu – najmniejszy konik na świecie oraz najstarszy członek teamu BSHS, który zdobył serca milionów obserwatorów z całego świata.

 

 • Pokaz woltyżerki sportowej (godz. 13:25)

Partynicka sekcja woltyżerki sportowej jest najliczniejszą i jedną z najlepszych sekcji w kraju. W trzech grupach trenuje 35 uczestników w wieku 7-18 lat. Ćwiczą na czterech koniach – Bastionie, Cendy, Nefrycie i Jimmim. Zajęcia poza Tomkiem Ogonowski prowadzi również Wioleta Świtoń i Dominika Osadców-Będkowska.
W niedzielnym pokazie wystąpi najbardziej zaawansowana grupa, na czele z członkami kadry narodowej: Jakubem Ślempem oraz Zuzanną Wrzalik.

 • Wyścigi konne w goglach VR (godz. 13:00 – 18:00)

Nie każdy ma odwagę, czy nawet możliwość, wsiąść na konia wyścigowego i poczuć ten zastrzyk adrenaliny, który towarzyszy jeźdźcom podczas gonitwy. Z myślą o wszystkich, którzy chcieliby się poczuć jak prawdziwi dżokeje przygotowaliśmy specjalną, wyścigową atrakcję. Na stoisku  dostępne będą gogle VR z wgranymi gonitwami, które zostały zarejestrowane na naszym torze. Do wyboru będą gonitwy: płaska oraz przeszkodowa. Każdy chętny będzie mógł poczuć się jak dżokej i zobaczyć gonitwę jego oczami !

 • Przejażdżki na kucykach dla najmłodszych (godz. 13:00 – 18:00)

Tradycyjnie przy stoisku Wyższej Szkółki Jazdy Partynice na najmłodszych czekać będą kuce z naszej stajni. Przez cały czas trwania mityngu dzieci od lat 3 będą mogły spróbować jazdy konnej na partynickich kucykach.

 

 

Prowadzenie dnia – Maciej Musiałowski

Maciej Musiałowski to jeden z najzdolniejszych aktorów młodego pokolenia w polskim kinie. Znany m.in. rewelacyjnych ról w filmach: “Sala samobójców. Hejter” ,”Kod genetyczny”.
Prywatnie – miłośnik koni oraz jeździec.

 

 

Kolejny dzień wyścigowy – 10 września 2022

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

 • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
 • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
 • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
 • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

 • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
 • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl