img: Trzy znakomitości w gonitwie dnia

Trzy znakomitości w gonitwie dnia

Trójka zwycięzców Crystal Cup z ostatnich trzech lat – Haad Rin (2019), Cosmic Magic (2020) i Larizano (2021) – stanie na starcie głównej gonitwy mityngu, przeszkodowej Nagrody Tiumena, będącej przymiarką do rywalizacji o Kryształowy Puchar.

Partynicki Haad Rin i Cosmic Magic z Czech spotkały się w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego na Partynicach. Ale do spodziewanego pojedynku tych dwóch znakomitych koni nie doszło, jako że już na czwartej przeszkodzie, przejściu drogi, Cosmic Magic straciła jeźdźca i Haad Rin zwyciężył niezagrożony.

Trenowany w Czechach Larizano tegoroczne starty rozpoczął tradycyjnie od gonitwy Prvomajova steeplechase w Lysa nad Labem, którą łatwo wygrał, pokonując triumfatora Wielkiej Pardubickiej Theophilosa.

Ciekawym koniem w stawce jest Derby Plus z Czech, który w trzech poprzednich sezonach ścigał się w krosowych gonitwach we Francji. Odniósł w nich trzy zwycięstwa i zajął kilka płatnych miejsc.

Trudne zadanie czeka dwa partynickie pięciolatki – Ministra Wojny i Tonerre. Minister Wojny wygrał gonitwę podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu, ale tym razem będzie miał bardziej wymagających rywali i trudniejsze przeszkodowy do pokonania. Tonerre w tym sezonie jeszcze nie biegał, w poprzednim był czołowym koniem w cyklu gonitw z przeszkodami dla czterolatków – raz wygrał i dwukrotnie był drugi.

Okazję, żeby powetować sobie niepowodzenie w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego będzie miał Nick, który nie ukończył tamtej gonitwy z powodu upadku jeźdźca na przeszkodzie wodnej.

W otwierającej mityng gonitwie z płotami ponownie zaprezentuje się Aztek z Czech, ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Partynickiej, a powalczą z nim m.in. dwa konie ze stajni Junga – partynicki Carlito i Kubera z Czech. W drugiej z płotowych gonitw dojdzie do rewanżowego pojedynku między służewieckim Zpigallem oraz Mary Elizabeth i Smashingiem z Partynic, które w tej kolejności minęły celownik na trzech czołowych miejscach podczas inauguracji sezonu.

W gonitwie z przeszkodami dla czterolatków rywalem partynickich koni – Kontrargumenta, Notoriousa i Speedy Girl – będzie m.in. French Chardonnay z odnoszącej sukcesy na torach Włoch i Francji czeskiej stajni Dr. Charvat.

Liczna stawka stanie na starcie gonitwy z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na zakończenie mityngu. Bardzo mocną reprezentację wystawiają czeskie stajnie – Her Him był blisko trzeci w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego, Slivka i Piraniya stoczyły walkę o zwycięstwo podczas inauguracji ubiegłorocznego sezonu we Wrocławiu.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy