Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

3 dzień wyścigowy – sezon 2022

Dzień czeski

Wstęp wolny

Zapraszamy od godz. 13:00, wstęp wolny.

3 dzień wyścigowy to powrót gonitw przeszkodowych, na czele z najważniejszą gonitwą dnia o Nagrodę Tiumena. Jest to też Dzień Czeski współorganizowany z Ambasadą Czech i organizacją Czech Tourism. Dlatego też w wyścigową sobotę będziecie mieli okazję nie tylko podziwiać zmagania jeźdźców , ale też skorzystać z szerokiej oferty wystawców i partnerów reprezentujących naszych południowych sąsiadów.

Program

13:00
przez cały dzień

Wyścigi w goglach VR (przy padoku wyścigowym)

13:00
przez cały dzień

Przejażdżki na kucykach (przy placu zabaw Konikowo)

13:10

Start studia wyścigowego - transmisja na torpartynice.pl

13:10

Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia

13:40

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3800 m)

14:17

Nagroda 16 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3600 m)

14:52

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 3 l. koni wyłącznie III grupy. (1600 m)

15:27

Nagroda 24 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4 l. koni. (3600 m)

16:02

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 4 l. i st. koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

16:37
Nagroda Tiumena

24 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (4400 m)

17:12

Nagroda 17 000 zł Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3 l. koni. (2600 m)

17:47

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (3850 m)

LISTA WYSTAWCÓW Z CZECH

Hradecko
Należymy do czeskich destynacji wspierających rozwój życia społecznego. Dbamy o środowisko, wspieramy lokalnych przedsiębiorców, promujemy turystykę „zrównoważoną“. Oferujemy wiele atrakcji turystycznych, między innymi pałace z oryginalnym wyposażeniem, skansen architektury ludowej, liczne galerie i muzea, szlaki piesze i rowerowe. Największym miastem naszego regionu jest Hradec Králové, tzw. Salon Republiki, leżący około 50 km od przejścia granicznego Kudowa – Zdrój.

www.hradecko.eu

www.facebook.com/visithradecko

www.instagram.com/visithradecko

Ziemia Broumovska
Witajcie na Ziemi Broumovskiej, malowniczym regionie turystycznym, który szczyci się osiemsetletnią historią, bogatym dziedzictwem architektonicznym i kulturowym oraz unikatową przyrodą. Znajdziecie tu potężne skały piaskowcowe i miasta skalne, wiele wspaniałych zabytków barokowych na czele z klasztorami Broumov i Police, malowniczą architekturę drewnianą, góry, lasy i piękne miasto Broumov z licznymi wieżami i zabytkowymi budynkami, artystyczne serce regionu.

Miasto Brno i Morawy Południowe
Morawy Południowe, jak i stolica regionu, Brno, słyną z tradycji folklorystycznych, wspaniałego wina i atrakcji przyrodniczych. Przyjedźcie, aby się o tym przekonać, zapraszamy !

Region Liberec
Jeszczed, Trosky, Panská skála, Jezioro Máchy, Wodospady Mumlawskie, a także mnóstwo nieznanych perełek, tajemniczych zamków i punktów widokowych. Region Liberec oferuje miejsca idealne dla miłośników turystyki aktywnej i pięknej architektury. Znajdziemy tu Dolinę Kryształową z wieloma hutami szkła i wytwórniami biżuterii. Na amatorów wypoczynku na łonie przyrody czekają miasto skalne Czeski Raj, Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Łużyckie i Kraj Máchy. Stolicą regionu jest Liberec, mekka gastronomii i dobrej kawy, ale przede wszystkim miasto oferujące mnóstwo atrakcji turystycznych. Zapraszamy na wycieczkę do naszego regionu!

Liberecký kraj – fotograf Libor Sváček

Tor wyścigów konnych w Pardubicach
Wyścigi konne w Pardubicach to jedna z najstarszych imprez sportowych w Czechach, której tradycje sięgają ponad 150 lat. Na terenie toru wyścigów konnych w Pardubicach odbywa się nie tylko Wielka Pardubicka, jeden z najważniejszych na świecie wyścigów konnych z przeszkodami, ale także wiele innych wyścigów konnych i imprez towarzyskich. Pierwsze wyścigi z przeszkodami odbyły się tu 7 października 1856 roku i ten dzień jest uważany za dzień powstania  toru wyścigów konnych w Pardubicach. Pierwsza edycja Wielkiej Pardubickiej wystartowała 5 listopada 1874 roku. Wzięło w niej udział 14 koni.

Wyścigi są nie tylko imprezą sportową, ale także towarzyską. Dzień spędzony z rodziną lub przyjaciółmi w miłej atmosferze, możliwość wygrania zakładu i przeżycia emocji związanych z obstawianiem gonitw, bycie świadkiem zwycięstwa – to są powody, dla których wyścigi przyciągają uwagę specjalistów, jak i szerokiej publiczności.

Czechy Wschodnie
Kraj Pardubicki jest najlepszym miejscem na letni urlop. Nie wierzycie? Znajdziecie tu spokój, przepiękną przyrodę, magiczne zabytki i malownicze zakątki historycznych miast. Region słynie także z żywych tradycji, rzemiosła i zwyczajów, które możecie nie tylko zobaczyć, ale także posmakować czy wypróbować własnych zdolności. Nasz region to także raj dla miłośników aktywnej turystyki pieszej i rowerowej , miłośników sportów wodnych  i aktywnych sportowców. Do największych atrakcji regionu należy Stadnina Narodowa Kladruby nad Labem, wpisana na listę zabytków UNESCO. W barokowych stajniach zobaczymy konie oryginalnej czeskiej rasy – starokladrubskie.

www.czechy-wschodnie.info/

Aparthotel Svatý Vavřinec
Pec pod Śnieżką
Aparthotel Svatý Vavřinec to czterogwiazdkowy deisgnerski hotel w centrum karkonoskiego kurortu górskiego. Należy do najpopularniejszych hoteli rodzinnych. Oferuje 3 sale zabaw i gier, zarówno dla małych dzieci, nastolatków, jak i dorosłych gości. Do hotelu można wybrać się także ze swym pieskiem. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają wycieczki górskie, między innymi na najwyższy szczyt w Czechach, Śnieżkę, wycieczki na rowerach elektrycznych czy hulajnogach, park linowy, tor bobslejowy czy Ścieżka w Koronach Drzew. Po aktywnie spędzonym dniu można zrelaksować się w saunie w Wellness Karkonoskim. Czeskie Karkonosze są świetnym miejscem na rodzinne wakacje.
www.svatyvavrinec.cz

Stowarzyszenie Otwartych Zabytków Niepaństwowych
Stowarzyszenie Otwartych Zabytków Niepaństwowych zrzesza zarządców zamków, pałaców, klasztorów, miejsc pielgrzymkowych, zabytków techniki, ogrodów i innych zabytków kultury, które nie są własnością państwa i są regularnie udostępniane do zwiedzania. Zabytki te, choć nie są własnością państwa, stanowią integralną część narodowego dziedzictwa kulturowego. Głównym motywem powołania Stowarzyszenia Otwartych Zabytków Niepaństwowych była potrzeba stworzenia wspólnej platformy, w celu dbania o wspólne interesy.
Stowarzyszenie dąży do realizacji następujących głównych celów:
• Rozwój i wspieranie przedsiębiorczości i innych form działalności ekonomicznej w zakresie utrzymywania, ochrony i rozwoju otwartych zabytków niepaństwowych i rozwoju dziedzictwa kulturowego Czech
• Podnoszenie jakości i rozszerzanie zakresu usług dotyczących udostępnionych zabytkowych obiektów i związanej z nimi infrastruktury turystycznej
• marketing i promocja działalności Stowarzyszenia z naciskiem z jednej strony na promocję całej Republiki Czeskiej i jej bogatego dziedzictwa kulturowego, a z drugiej strony na promocję regionalnych tradycji i różnorodności
• integracja czeskiego segmentu turystyki kulturowej ze strukturami gospodarczymi i ekonomicznymi Republiki Czeskiej i UE
• sprawiedliwy stosunek państwa do zarządców i właścicieli zabytków kultury, bez względu na formę własności zabytków.

Kraj Hradecki
Chcesz spędzić urlop za granicą? Odkrywać zamki, pałace i fortyfikacje, świetne ścieżki rowerowe, delektować się piwem i dobrą kuchnią? Przyjedź do Kraju Hradeckiego! Odwiedź nasze stoisko, na którym znajdziesz informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych.

Uzdrowisko Janské Lázně
Popularny ośrodek sportów letnich i zimowych i słynne uzdrowisko Jańskie Łaźnie leży w Karkonoszach u podnóża Czarnej Góry, na wysokości ponad 600 m n.p.m., w odległości 11 km od Trutnova i 8 km od Pecu pod Śnieżką. Znajdziemy tu wyjątkowy klimat i źródła termalne. Kurort Jańskie Łaźnie jest również idealną bazą wypadową do aktywnych atrakcji turystycznych w Karkonoszach.
Jańskie Łaźnie od dawna cieszą się opinią jednego z najlepszych uzdrowisk w Czechach. Z powodzeniem leczone są tu choroby układu ruchu, w tym stany po urazach i operacjach, choroby układu nerwowego, polio i stwardnienie rozsiane oraz inne choroby.
Doskonałe wyniki osiągane są również w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak astma czy stany po operacjach dróg oddechowych i diagnozach onkologicznych.

Pogranicze Czesko-Morawskie
Region turystyczny Pogranicza Czesko-Morawskiego leży wzdłuż historycznej granicy między Czechami i Morawami, w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od Kotliny Kłodzkiej. Znajdziemy tu malownicze, zabytkowe miasta Litomyšl, Moravską Třebovę, Poličkę, Svitavy i Vysoké Mýto, piękne pałace i atrakcje przyrodnicze. Przedstawiamy propozycję na weekendową lub dłuższą wycieczkę.
W Czechach popularne jest powiedzenie, że „każdy Czech, to muzykant“. Nie wiadomo, ile jest w tym prawdy, ale wiemy na pewno, że z Pogranicza Czesko-Morawskiego pochodziło dwóch światowej sławy kompozytorów Bedřich Smetana i Bohuslav Martinů. Zapraszamy do odwiedzenia ich rodzinnych miast oraz innych, pięknych miejsc w regionie.

Kraj Ołomuniecki
Centrala ruchu turystycznego przedstawia największe atrakcje turystyczne Kraju Ołomunieckiego. Ośrodkiem aktywnej turystyki i spa są Jesioniki – region tajemniczych gór z najzdrowszym klimatem w Czechach.
Ołomuniec i region zwany Haná zaprasza do zwiedzania zabytków UNESCO, bajkowych zamków i pałaców, malowniczych jaskiń oraz do degustacji wykwintnej kuchni regionalnej, której najsłynniejszymi przysmakami są serki ołomunieckie.
Oba regiony – Jesioniki i Haná – zapraszają też miłośników turystyki rowerowej o wszystkich poziomach zaawansowania. Kraj Ołomuniecki jest idealnym miejscem na urlop.

Dolina Kryształowa – warsztaty koralikowe

Każdego roku w Dolinie Kryształowej powstaje ponad 4000 ton różnych szklanych koralików, kamyków i perełek. Niektóre z tych pięknych, błyszczących ozdób z Jablonca nad Nysą można będzie zobaczyć podczas Dnia Czeskiego na Torze Wyścigów Konnych we Wrocławiu. Zapraszamy do podziwiania biżuterii z Jablonca oraz do wykonania swojego własnego dzieła.

visitcrystalvalley

Kolejny dzień wyścigowy – 4 czerwca 2022

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl