Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

3 dzień wyścigowy – sezon 2022

Dzień czeski

Wstęp wolny

Zapraszamy od godz. 13:00, wstęp wolny.

3 dzień wyścigowy to powrót gonitw przeszkodowych, na czele z najważniejszą gonitwą dnia o Nagrodę Tiumena. Jest to też Dzień Czeski współorganizowany z Ambasadą Czech i organizacją Czech Tourism. Dlatego też w wyścigową sobotę będziecie mieli okazję nie tylko podziwiać zmagania jeźdźców , ale też skorzystać z szerokiej oferty wystawców i partnerów reprezentujących naszych południowych sąsiadów.

Program

13:00
przez cały dzień

Wyścigi w goglach VR (przy padoku wyścigowym)

13:00
przez cały dzień

Przejażdżki na kucykach (przy placu zabaw Konikowo)

13:10

Start studia wyścigowego - transmisja na torpartynice.pl

13:10

Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia

13:40

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3800 m)

14:17

Nagroda 16 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3600 m)

14:52

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 3 l. koni wyłącznie III grupy. (1600 m)

15:27

Nagroda 24 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4 l. koni. (3600 m)

16:02

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 4 l. i st. koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

16:37
Nagroda Tiumena

24 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (4400 m)

17:12

Nagroda 17 000 zł Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3 l. koni. (2600 m)

17:47

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5 l. i st. koni. (3850 m)

LISTA WYSTAWCÓW Z CZECH

Hradecko
Należymy do czeskich destynacji wspierających rozwój życia społecznego. Dbamy o środowisko, wspieramy lokalnych przedsiębiorców, promujemy turystykę „zrównoważoną“. Oferujemy wiele atrakcji turystycznych, między innymi pałace z oryginalnym wyposażeniem, skansen architektury ludowej, liczne galerie i muzea, szlaki piesze i rowerowe. Największym miastem naszego regionu jest Hradec Králové, tzw. Salon Republiki, leżący około 50 km od przejścia granicznego Kudowa – Zdrój.

www.hradecko.eu

www.facebook.com/visithradecko

www.instagram.com/visithradecko

Ziemia Broumovska
Witajcie na Ziemi Broumovskiej, malowniczym regionie turystycznym, który szczyci się osiemsetletnią historią, bogatym dziedzictwem architektonicznym i kulturowym oraz unikatową przyrodą. Znajdziecie tu potężne skały piaskowcowe i miasta skalne, wiele wspaniałych zabytków barokowych na czele z klasztorami Broumov i Police, malowniczą architekturę drewnianą, góry, lasy i piękne miasto Broumov z licznymi wieżami i zabytkowymi budynkami, artystyczne serce regionu.

Miasto Brno i Morawy Południowe
Morawy Południowe, jak i stolica regionu, Brno, słyną z tradycji folklorystycznych, wspaniałego wina i atrakcji przyrodniczych. Przyjedźcie, aby się o tym przekonać, zapraszamy !

Region Liberec
Jeszczed, Trosky, Panská skála, Jezioro Máchy, Wodospady Mumlawskie, a także mnóstwo nieznanych perełek, tajemniczych zamków i punktów widokowych. Region Liberec oferuje miejsca idealne dla miłośników turystyki aktywnej i pięknej architektury. Znajdziemy tu Dolinę Kryształową z wieloma hutami szkła i wytwórniami biżuterii. Na amatorów wypoczynku na łonie przyrody czekają miasto skalne Czeski Raj, Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Łużyckie i Kraj Máchy. Stolicą regionu jest Liberec, mekka gastronomii i dobrej kawy, ale przede wszystkim miasto oferujące mnóstwo atrakcji turystycznych. Zapraszamy na wycieczkę do naszego regionu!

Liberecký kraj – fotograf Libor Sváček

Tor wyścigów konnych w Pardubicach
Wyścigi konne w Pardubicach to jedna z najstarszych imprez sportowych w Czechach, której tradycje sięgają ponad 150 lat. Na terenie toru wyścigów konnych w Pardubicach odbywa się nie tylko Wielka Pardubicka, jeden z najważniejszych na świecie wyścigów konnych z przeszkodami, ale także wiele innych wyścigów konnych i imprez towarzyskich. Pierwsze wyścigi z przeszkodami odbyły się tu 7 października 1856 roku i ten dzień jest uważany za dzień powstania  toru wyścigów konnych w Pardubicach. Pierwsza edycja Wielkiej Pardubickiej wystartowała 5 listopada 1874 roku. Wzięło w niej udział 14 koni.

Wyścigi są nie tylko imprezą sportową, ale także towarzyską. Dzień spędzony z rodziną lub przyjaciółmi w miłej atmosferze, możliwość wygrania zakładu i przeżycia emocji związanych z obstawianiem gonitw, bycie świadkiem zwycięstwa – to są powody, dla których wyścigi przyciągają uwagę specjalistów, jak i szerokiej publiczności.

Czechy Wschodnie
Kraj Pardubicki jest najlepszym miejscem na letni urlop. Nie wierzycie? Znajdziecie tu spokój, przepiękną przyrodę, magiczne zabytki i malownicze zakątki historycznych miast. Region słynie także z żywych tradycji, rzemiosła i zwyczajów, które możecie nie tylko zobaczyć, ale także posmakować czy wypróbować własnych zdolności. Nasz region to także raj dla miłośników aktywnej turystyki pieszej i rowerowej , miłośników sportów wodnych  i aktywnych sportowców. Do największych atrakcji regionu należy Stadnina Narodowa Kladruby nad Labem, wpisana na listę zabytków UNESCO. W barokowych stajniach zobaczymy konie oryginalnej czeskiej rasy – starokladrubskie.

www.czechy-wschodnie.info/

Aparthotel Svatý Vavřinec
Pec pod Śnieżką
Aparthotel Svatý Vavřinec to czterogwiazdkowy deisgnerski hotel w centrum karkonoskiego kurortu górskiego. Należy do najpopularniejszych hoteli rodzinnych. Oferuje 3 sale zabaw i gier, zarówno dla małych dzieci, nastolatków, jak i dorosłych gości. Do hotelu można wybrać się także ze swym pieskiem. Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają wycieczki górskie, między innymi na najwyższy szczyt w Czechach, Śnieżkę, wycieczki na rowerach elektrycznych czy hulajnogach, park linowy, tor bobslejowy czy Ścieżka w Koronach Drzew. Po aktywnie spędzonym dniu można zrelaksować się w saunie w Wellness Karkonoskim. Czeskie Karkonosze są świetnym miejscem na rodzinne wakacje.
www.svatyvavrinec.cz

Stowarzyszenie Otwartych Zabytków Niepaństwowych
Stowarzyszenie Otwartych Zabytków Niepaństwowych zrzesza zarządców zamków, pałaców, klasztorów, miejsc pielgrzymkowych, zabytków techniki, ogrodów i innych zabytków kultury, które nie są własnością państwa i są regularnie udostępniane do zwiedzania. Zabytki te, choć nie są własnością państwa, stanowią integralną część narodowego dziedzictwa kulturowego. Głównym motywem powołania Stowarzyszenia Otwartych Zabytków Niepaństwowych była potrzeba stworzenia wspólnej platformy, w celu dbania o wspólne interesy.
Stowarzyszenie dąży do realizacji następujących głównych celów:
• Rozwój i wspieranie przedsiębiorczości i innych form działalności ekonomicznej w zakresie utrzymywania, ochrony i rozwoju otwartych zabytków niepaństwowych i rozwoju dziedzictwa kulturowego Czech
• Podnoszenie jakości i rozszerzanie zakresu usług dotyczących udostępnionych zabytkowych obiektów i związanej z nimi infrastruktury turystycznej
• marketing i promocja działalności Stowarzyszenia z naciskiem z jednej strony na promocję całej Republiki Czeskiej i jej bogatego dziedzictwa kulturowego, a z drugiej strony na promocję regionalnych tradycji i różnorodności
• integracja czeskiego segmentu turystyki kulturowej ze strukturami gospodarczymi i ekonomicznymi Republiki Czeskiej i UE
• sprawiedliwy stosunek państwa do zarządców i właścicieli zabytków kultury, bez względu na formę własności zabytków.

Kraj Hradecki
Chcesz spędzić urlop za granicą? Odkrywać zamki, pałace i fortyfikacje, świetne ścieżki rowerowe, delektować się piwem i dobrą kuchnią? Przyjedź do Kraju Hradeckiego! Odwiedź nasze stoisko, na którym znajdziesz informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych.

Uzdrowisko Janské Lázně
Popularny ośrodek sportów letnich i zimowych i słynne uzdrowisko Jańskie Łaźnie leży w Karkonoszach u podnóża Czarnej Góry, na wysokości ponad 600 m n.p.m., w odległości 11 km od Trutnova i 8 km od Pecu pod Śnieżką. Znajdziemy tu wyjątkowy klimat i źródła termalne. Kurort Jańskie Łaźnie jest również idealną bazą wypadową do aktywnych atrakcji turystycznych w Karkonoszach.
Jańskie Łaźnie od dawna cieszą się opinią jednego z najlepszych uzdrowisk w Czechach. Z powodzeniem leczone są tu choroby układu ruchu, w tym stany po urazach i operacjach, choroby układu nerwowego, polio i stwardnienie rozsiane oraz inne choroby.
Doskonałe wyniki osiągane są również w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak astma czy stany po operacjach dróg oddechowych i diagnozach onkologicznych.

Pogranicze Czesko-Morawskie
Region turystyczny Pogranicza Czesko-Morawskiego leży wzdłuż historycznej granicy między Czechami i Morawami, w odległości zaledwie kilkudziesięciu kilometrów od Kotliny Kłodzkiej. Znajdziemy tu malownicze, zabytkowe miasta Litomyšl, Moravską Třebovę, Poličkę, Svitavy i Vysoké Mýto, piękne pałace i atrakcje przyrodnicze. Przedstawiamy propozycję na weekendową lub dłuższą wycieczkę.
W Czechach popularne jest powiedzenie, że „każdy Czech, to muzykant“. Nie wiadomo, ile jest w tym prawdy, ale wiemy na pewno, że z Pogranicza Czesko-Morawskiego pochodziło dwóch światowej sławy kompozytorów Bedřich Smetana i Bohuslav Martinů. Zapraszamy do odwiedzenia ich rodzinnych miast oraz innych, pięknych miejsc w regionie.

Kraj Ołomuniecki
Centrala ruchu turystycznego przedstawia największe atrakcje turystyczne Kraju Ołomunieckiego. Ośrodkiem aktywnej turystyki i spa są Jesioniki – region tajemniczych gór z najzdrowszym klimatem w Czechach.
Ołomuniec i region zwany Haná zaprasza do zwiedzania zabytków UNESCO, bajkowych zamków i pałaców, malowniczych jaskiń oraz do degustacji wykwintnej kuchni regionalnej, której najsłynniejszymi przysmakami są serki ołomunieckie.
Oba regiony – Jesioniki i Haná – zapraszają też miłośników turystyki rowerowej o wszystkich poziomach zaawansowania. Kraj Ołomuniecki jest idealnym miejscem na urlop.

Dolina Kryształowa – warsztaty koralikowe

Każdego roku w Dolinie Kryształowej powstaje ponad 4000 ton różnych szklanych koralików, kamyków i perełek. Niektóre z tych pięknych, błyszczących ozdób z Jablonca nad Nysą można będzie zobaczyć podczas Dnia Czeskiego na Torze Wyścigów Konnych we Wrocławiu. Zapraszamy do podziwiania biżuterii z Jablonca oraz do wykonania swojego własnego dzieła.

visitcrystalvalley

Kolejny dzień wyścigowy – 4 czerwca 2022

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

Z Dworca Głównego lub Autobusowego: autobus 113 (przystanek Wrocław Partynice)
Z centrum (Pl. Jana Pawła II): autobusy 127 i 144  (przystanek: rondo Św. Ojca Pio)
Z pętli Krzyki autobus 612

Tramwajem

tramwaje nr 7 i 17 do przystanku ul. Przyjaźni, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku Wrocław Partynice.

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl