img: Sezon 2021: Wyjazdowe zwycięstwa partynickich koni

Sezon 2021: Wyjazdowe zwycięstwa partynickich koni

Konie trenowane w stajniach wyścigowych na Partynicach zwyciężały nie tylko na macierzystym torze, ale także na innych hipodromach, krajowych i zagranicznych – łącznie 43 razy.

Spośród trenerów mających swoją bazę na wrocławskim torze najwięcej wyjazdowych zwycięstw odniósł Michał Borkowski. Konie, którymi ścigał się poza Wrocławiem, wygrywały 24-krotnie, najczęściej na Służewcu. Najcenniejszym sukcesem był triumf trzyletniej Paradise Hill w Nagrodzie Soliny, a także wygrana Hipopa De Loire w Niemczech.

Osiem zwycięstw – sześć z Warszawy i dwa z Sopotu – przywiozły konie trenera Łukasza Sucha. W tym te najcenniejsze – pięcioletniej Colonelle w Nagrodzie Rzeki Wisły i dwuletniego Akurata w Nagrodzie Nemana.

Pięciokrotnie wygrywały na Służewcu araby ze stajni trenerki Justyny Domańskiej. Trzy zwycięstwa były zasługą czteroletniego Apollo Del Sol, z tego dwa na poziomie I grupy.

Po dwie wyjazdowe wygrane zanotowali: Wiesław Kryszyłowicz – końmi pełnej krwi angielskiej, Petro Nakoniechnyi – końmi czystej krwi arabskiej oraz Robert Świątek w gonitwach z płotami we Włoszech.

Fot. Marta Nowakowska

Ostatnie newsy