img: Sezon 2021: Colonelle wygrała Nagrodę Konstelacji

Sezon 2021: Colonelle wygrała Nagrodę Konstelacji

Punktem kulminacyjnym sezonu w gonitwach płaskich dla koni pełnej krwi angielskiej była międzynarodowa Nagroda Konstelacji, pozagrupowa gonitwa (kat. B) dla 4-letnich i starszych klaczy, na dyst. 1907 m i z pulą nagród 40.000 zł.

Reaktywowaną po kilku latach gonitwę, rozegraną na początku czerwca pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, wygrała 5-letnia Colonelle (po Lemon Drop Kid) partynickiego trenera Łukasza Sucha. Reprezentantkę stajni Consigliere do zwycięstwa poprowadził Konrad Mazur.

Drugie miejsce zajęła 4-letnia Saigon Icon trenerki Evy Zahorovej z Czech. Colonelle wygrała później na Służewcu kolejną pozagrupową gonitwę – Nagrodę Rzeki Wisły.

Spośród trzylatków wyróżniły się Gabriella Essence (po Free Eagle) tr. Ł. Sucha i Kurierka (po Farhh) trenera Michała Borkowskiego. Gabriella Essence po zwycięstwie we Wrocławiu, wygrała na Służewcu Nagrodę Novary i była piąta w Oaks. Kurierka efektownie zadebiutowała na Partynicach, a następnie wywalczyła w stolicy piąte miejsce w klasycznej Nagrodzie Wiosennej.

Równie efektownie rozpoczął na Partynicach wyścigową karierę 2-letni Akurat (po Exciting Life) tr. Ł. Sucha, dokładając w stolicy triumf w pozagrupowej Nagrodzie Nemana.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy