img: Pierwszy mityng po przerwie z końską dawką emocji

Pierwszy mityng po przerwie z końską dawką emocji

Dwie międzynarodowe gonitwy z płotami, dwa handikapy dla folblutów, pierwsze dwulatki oraz najlepsi dżokeje ze Szczepanem Mazurem na czele – pierwszy dzień wyścigowy po letniej przerwie zapowiada prawdziwie końską dawkę emocji.

Starsze konie w gonitwie z płotami powalczą o Nagrodę Portu Lotniczego Wrocław, trzylatki zmierzą się w Nagrodzie Tunisa. Wśród dziesiątki uczestników zgłoszonych do tej pierwszej są konie doświadczone w płotowej rywalizacji, jak również kilku ciekawych debiutantów.

Pięcioletni Zpigall wygrał dwie płotowe gonitwy w ubiegłym roku, a w tym sezonie na trzy starty dwukrotnie zajmował trzecie miejsce i raz czwarte. Jego atutem będzie Szwed Niklas Loven w siodle.

Ośmioletni Bailando ma na koncie najwięcej płotowych startów, w tym jeden zwycięski oraz trzecie miejsce w Wielkiej Partynickiej, ale nie biegał od listopada 2021 roku.

W gronie płotowych debiutantów jest 4-letni Roc’h Breizh, siódmy w Derby rok temu, a także 5-letnia Lady Gabi, czołowa trzylatka sezonu 2021, czwarta w Oaks.

Dziesięć koni jest również na liście startowej Nagrody Tunisa; połowa z nich ma już za sobą płotowe przetarcie. Pod koniec lipca w Nagrodzie Majora Henryka Dobrzańskiego Hubala na Służewcu dobrze przebiegły Oksymoron i Perlios, tocząc zaciętą walkę o drugie miejsce za zwycięskim Don Hugo z Czech.

Z grona debiutantów ciekawie zapowiada się występ francuskiej hodowli It’s Highest oraz Kontrapunkta, który jest półbratem dobrego przeszkodowca Kontrargumenta.

Po raz pierwszy w tym sezonie na partynickim torze wystartują dwuletnie konie pełnej krwi angielskiej, których zgłoszono… dziesięć. Są wśród nich interesującego pochodzenia klacze Amaja (Footstepsinthesand – Amazonite po Lawman) i Missisipi (Soldier’s Call – Miss Rebel po Cockney Rebel) oraz ogiery Bobby Star (Bobby’s Kitten – See The Alex po Sea The Stars) i Break In Your Eyes (Manduro – Spoken To Me po Dylan Thomas).

W gonitwach płaskich koni dosiadać będą m.in. dwaj najlepsi obecnie dżokeje w Polsce, Sanzhar Abaev i Bolot Kalysbek Uulu, a także jeżdżący w tym sezonie w Niemczech multiczempion Szczepan Mazur. W gonitwach z płotami zobaczymy m.in. Szweda Niklasa Lovena i Czecha Pavla Slozila młodszego.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy