Wstęp na wyścigi jest bezpłatny
Po prawie dwumiesięcznej, letniej, przerwie zapraszamy na 7 dzień wyścigowy sezonu 2023. W programie 8 gonitw oraz atrakcje przygotowane przez Pułki Ułańskie.
Program
Zajęcia jogi z Olas'Flow
Oprowadzanki na kucykach
Prezentacja uczestników pierwszej gonitwy na padoku
Zwiedzanie stajni z przewodnikiem (zapisy przez bilety.torpartynice.pl)
Nagroda Tunisa Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni. (2800 m)
Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy. (1907 m)
Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni. (3400 m)
Cykl gonitw pod patronatem KOWR. Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (specjalna)*. (1907 m
Prelekcja „Zwyczaje i tradycje Kawalerii II RP”
Gonitwa handikapowa III grupy dla 3-letnich i starszych koni. (2200 m)
Gonitwa dla 2-letnich koni II grupy, które nie biegały. (1400 m)
Gonitwa handikapowa IV grupy dla 3-letnich i starszych koni. (1400 m))*. (1400 m)
Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (1600 m)
Wyścig kawalerii ochotniczej pamięci płk. Tadeusza Rybickiego na torze WTWK
Szarża plutonu kawalerii ochotniczej przy efektach pirotechnicznych na torze WTWK
W najbliższą sobotę 12 sierpnia, po blisko dwumiesięcznej przerwie, wyścigi konne wracają na Partynice. Ponad 70 koni będzie rywalizować w ośmiu gonitwach. Sześć z nich zostanie rozegranych na dystansach płaskich, natomiast pozostałe dwie to międzynarodowe gonitwy płotowe.
Partynicka publiczność tego dnia będzie mogła liczyć również na atrakcje dodatkowe przygotowane przez pułki ułańskie, będą to: prezentacje broni historycznej, umundurowania, wykład o tradycjach kawalerii, pokazowa gonitwa oraz, w finale dnia, szarża po torze wyścigowym. Natomiast dla ceniących sztukę relaksu przygotowano warsztaty jogi.
14:00, Oprowadzanie po stajni z instruktorem (ograniczona liczba miejsc) – kup bilet
Chcecie poznać bliżej nasze konie i dowiedzieć jak wygląda ich codzienne życie w stajni ?!
Dla wszystkich zainteresowanych przygotowaliśmy wyjątkową ofertę – oprowadzanie z przewodnikiem po stajni rekreacyjnej i sportowej oraz lekcja o koniu.
Podczas oprowadzania nie tylko zobaczymy z bliska różne konie, ale też dowiemy się jak są zbudowane, jak funkcjonują, jak się z nami komunikują oraz jak powinniśmy się przy nich zachowywać.
Termin: 12.08
Godziny: 14:00
Cena: 30 zł
Atrakcje przygotowane przez Pułki Ułańskie
fot. z archiwum Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich
Ułańskie patrole
Po ośrodku będą poruszać się trzyosobowe konne patrole w umundurowaniu z różnych okresów, zaprezentujemy mundury wz.19 („ułanki”), mundury garnizonowe wz.36 oraz mundury polowe wz 36.
Dioramy historyczne
Zaprezentujemy wystawę replik broni używanej w kawalerii II RP, będzie można obejrzeć polskie szable wielu wzorów (wz 21 / wz 34), lance oraz karabinki mauser. Dodatkowo pokażemy mundury i naturalnej wielkości drewnianego konia osiodłanego w ułański rząd. Wszystkiego będzie można dotknąć oraz porozmawiać z obsługą dioram.
Dioramy strzeleckie – Klub Sportowy Wilk zaprezentuje różne modele broni sportowej i bojowej oraz repliki ASG. Będzie można obejrzeć i dowiedzieć się na czym polega nowoczesne strzelectwo sportowe.
fot. z archiwum Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich
Prelekcja „Zwyczaje i tradycje Kawalerii II RP” – godz. 16:00 Pawilon Harbaciarni
Autor przedstawi multimedialny wykład na temat zwyczajów, tradycji i anegdot charakterystycznych dla kawalerii II RP, będzie można zadawać pytania – czas ok 30 minut.
Wyścigi kawalerii ochotniczej
Po raz drugi uhonorujemy uhonorujemy płk. Tadeusza Rybickiego, kawalerzysty i jednego z najlepszych przedwojennych jeźdźców wyścigowych. Płk Rybicki służył zarówno w 4 i 19 Pułku. Amatorski wyścig, tuż po ostatniej gonitwie dnia, odbędzie się na dystansie 1200 metrów dla około 10-12 startujących.
fot. z archiwum Pułku 4-ego Ułanów Zaniemeńskich
Szarża plutonu kawalerii
Zaprezentujemy bojowo umundurowany pluton kawalerii, który przy udziale małej pirotechniki wykona pokazową szarżę na torze wyścigowym. Pluton będzie można zobaczyć przed szarżą na padoku gdzie zaprezentuje się publiczności.
W niedzielę 13 sierpnia zapraszamy na zawody Pułków Ułańskich MILITARY
Darmowe zajęcia jogi z Olas’Flow
Zajęcia poprowadzi wrocławianka, Ola Michałek, czyli Ola’s flow, certyfikowana nauczycielka Hatha Vinyasa Ashtanga Jogi. Ola praktykuje jogę od ponad 8 lat, przechodząc przez różne style, od metody Iyengara, przez Hatha, Vinyasa do Ashtanga Jogi. Certyfikat nauczania Ola zdobyła kończąc nauczycielski kurs jogi w Indiach w 2020 roku. W jej opinii jogę praktykować może każdy i nie jest prawdą, że joga jest wyłącznie dla zwinnych, rozciągniętych ludzi. Kiedy zaczynasz praktykować jogę, zauważasz jak zmienia się nie tylko twoje ciało, ale również twoja głowa, a później wszystko wokół, czyli postrzeganie świata. Później, jeżeli z nią zostaniesz lub ona zostanie w twoim życiu, to będzie to już nowy, inny styl życia. Wówczas twoje ciało i głowa będą systematycznie zażywać „stanu lekkości”, który daje praktyka jogi, a to jest w pewien sposób uzależniające.
Miejsce: Teren zielony przed główny trybunami Toru konnego.
Rozpoczęcie praktyki: godz. 12.00
Czas trwania: Ok. 1 h
Rodzaj jogi: Hatha Joga
Poziom: wszystkie poziomy, również jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z jogą.
Co potrzeba do praktyki: wygodny strój + mata
Wstęp i udział w wydarzeniu są bezpłatne.
Zapisy: na praktykę jogi obowiązują zapisy – rezerwacja miejsc mailowo: olasflowcom@gmail.com.
__________________________________________________________________