Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Woltyżerka

Woltyżerka sportowa – jedna z dziewięciu dyscyplin jeździeckich wchodzących w skład Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI. Jest treningiem artystycznym z elementami akrobatyki, gimnastyki oraz tańca na stępującym lub galopującym koniu.

Nasza sekcja nazywa się VAULT.ON i jest jedną z najliczniejszych i najszybciej rozwijających się sekcji woltyżerskich w Polsce. Działamy na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice od 2017 r.
Organizujemy zgrupowania wyjazdowe i uczestniczymy w licznych szkoleniach, zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej: Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Juniorzy VAULT.ON wchodzą w skład Kadry Narodowej i Reprezentacji Polski. Nasi zawodnicy zawsze stoją na podium, a konie dostają jedne z najlepszych not nawet na imprezach najwyższej rangi.

Kształcenie sportowców rozpoczyna się u nas w wieku wczesnoszkolnym, od około siódmego roku życia. Oferujemy treningi rekreacyjne oraz sportowe. Trenuje u nas obecnie ok. 40 osób w wieku 7-18 lat.

Aktualny zespół trenerski: Tomasz Ogonowski, Zofia Mikołajczak, Dominika Osadców-Będkowska, Wioleta Świtoń. Nasze stadko liczy sobie cztery bardzo dobrze wyszkolone konie: Bastion, Jimmi, Cendy oraz Nefryt. Regularne treningi prowadzone są w stałych, zamkniętych grupach. W czas zajęć wliczona jest praca trenera z zawodnikami na ziemi, sztucznym oraz żywym koniu.

Woltyżerka jest idealnym, a wręcz niezbędnym treningiem uzupełniającym dla każdego, kto rozpoczyna naukę jazdy konnej oraz dla zaawansowanych jeźdźców wszystkich dyscyplin. To doskonała forma spędzania wolnego czasu, wspaniała zabawa, niezapomniana przygoda. W krajach zachodnich jest uważana za nieodzowny element pomocniczy w drodze do sukcesów jeździeckich. Wielcy mistrzowie skoków, ujeżdżenia i WKKW często ćwiczą woltyżerkę poprawiając w ten sposób swój dosiad i równowagę na koniu.

Inicjatorem wrocławskiej woltyżerki jest Tomasz Ogonowski. Reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy, pięciokrotny Mistrz Polski.

 

Możecie nas znaleźć na:

Instagram: vault.on_partynice

FB: Vault.on - Partynice

Zapisy

📞  793 726 345 – Tomasz Ogonowski