img: Nagroda Tiumena: Rewanż za Nagrodę Otwarcia

Nagroda Tiumena: Rewanż za Nagrodę Otwarcia

Piątka uczestników Nagrody Otwarcia Sezonu Przeszkodowego – w tym trójka, która stoczyła walkę o zwycięstwo – będzie miała okazję do rewanżu w Nagrodzie Tiumena.

Ta piątka, to zwycięzca Sophist, drugi na celowniku Lianel i czwarta Cosmic Magic, a także Pretty King i Go Canada. Teraz dołączy do nich Ztracenka, która podczas inauguracji sezonu na Partynicach wygrała inną gonitwę z przeszkodami, oraz Chittussi mający na koncie przeszkodowe zwycięstwo we Wrocławiu w poprzednim sezonie. Stawkę uzupełniają Piraniya oraz Nitro i w dystans 4400 m ruszy dziewięć koni, z których być może kilka pobiegnie jesienią w Wielkiej Wrocławskiej i Crystal Cup.

Dziewięciokonną obsadę ma również druga gonitwa z przeszkodami dla starszych koni, która także będzie okazją do rewanżu dla pięciu uczestników. Najlepiej w dniu rozpoczęcia sezonu na Partynicach wypadł French Chardonnay, minimalnie przegrywając ze wspomnianą Ztracenką. Udane występny zaliczyły też My Way, Jadmir, Ambrosius i Severanka. Do tej piątki dołączą: doświadczony stipler Kifaaya, mający niezły poprzedni sezon Joganville, przeszkodowy debiutant Ragnar oraz Manorie, która przeszkodowego debiutu dwa lata temu na Partynicach nie ukończyła.

Najliczniejsza stawka dziesięciu koni zebrała się w otwierającej mityng gonitwie z płotami, w której ponownie spotkają się El Pago Pago, Kostato i Chandalar. Ich rywalami będą m.in. klacz Cheverny mająca na koncie tegoroczne płotowe zwycięstwo we włoskim Treviso oraz Anfield, który wygrał gonitwę z płotami w Merano w poprzednim sezonie. W stawce są również mający w dorobku jedno płotowe zwycięstwo Et Tu Brute oraz Westminster Grey, który był drugi w płotowym debiucie na zakończenie ubiegłorocznego sezonu we Wrocławiu.

W Nagrodzie Majora Jerzego Zaniewskiego, drugiej gonitwie przeszkodowego cyklu dla młodych koni, ponownie rywalizować będą czterolatki. Na starcie pojawi się w komplecie czołowa czwórka z inauguracji sezonu: Runa, Khmer, Long Island i Vulcaniya. Dołączą do nich George of Beaumont, który w kwietniu zadebiutował w gonitwie z przeszkodami drugim miejscem, a także przeszkodowi debiutanci Padela i Ekwador.

Program dnia uzupełniają trzy gonitwy płaskie, w których koni ma dosiadać Szczepan Mazur. Najlepszy polski dżokej właśnie wrócił z Kataru, gdzie w niedawno zakończonych sezonie wyścigowym został wiceczempionem jeźdźców.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy