Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia

W związku z Covid-19 limit liczby widzów podczas Wielkiej Wrocławskiej wynosi - 3000 osób. Aby mieć pewność udziału w mityngu należy pobrać bezpłatny bilet.

Zapraszamy na najważniejszy dzień sezonu wyścigowego 2020 na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice. W programie znalazło się siedem gonitw: trzy przeszkodowe, trzy płotowe i jedna na dystansie płaskim.. Oczywiście najbardziej prestiżową i wyczekiwaną gonitwą dnia będzie Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni na dystansie 5000 metrów, czyli Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia. Aby mieć pewność udziału w mityngu należy pobrać bezpłatny bilet (przycisk poniżej programu)

Program

13:30

Pokaz woltyżerki

13:30

Start konkursu "Wyścigowa elegancja" z nagrodą główną w postaci wyjazdu na wyścigi do belgijskiego Waregem (trwa do 18:30)

13:40

Konie biorące udział w pierwszej gonitwie dnia w padoku

14:10

Nagroda 20000 zł. Cykl gonitw z płotami dla 3-letnich koni Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 3-letnich koni

14:50

Nagroda Toru Wyścigowego w Pardubicach 20000 zł. Cena Dostihoveho zavodiste Pardubice Cykl gonitw z płotami dla 3-letnich koni

15:30
Wielka Partynicka Nagroda Totalizatora Sportowego 70000 zł.

Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4-letnich i starszych koni

16:20

Nagroda Unico Logistics 16000 zł. Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 3-letnich i starszych koni

17:10
Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia 200000 zł.

Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni

17:50

Nagroda 20000 zł. Cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni

18:30

Nagroda Galeriusa o Puchar Stajni Wyścigowej Kolesa 20000 zł. Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni, które od 1.10.2019 nie wygrały w gonitwach z przeszkodami sumy 15 000 zł

FOTOGALERIA

Wielka Wrocławska Nagroda Prezydenta Wrocławia

Jedenaście znakomitych koni powalczy w Wielkiej Wrocławskiej o Nagrodę Prezydenta Wrocławia. Każdy może zdobyć to cenne trofeum.

Reki wygrał ten wyścig rok temu, teraz też jest w formie, co potwierdził drugim miejscem we Wrocławska Trial, blisko za triumfującą Cosmic Magic. Ta niesamowita pięciolatka pozostaje niepokonana w obu swoich startach w tym roku na Partynicach, wcześniej wygrała tu Nagrodę Otwarcia Sezonu Przeszkodowego. Sztorm w Wielkiej Wrocławskiej zwyciężył dwa lata temu i był wówczas niepokonany na Partynicach, dorzucając triumf w Crystal Cup i Nagrodzie Tiumena.

Netto świetnie pobiegł we Wrocławska Trial, zajmując trzecie miejsce tuż za Cosmic Magic i Rekim, trzeci był również w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego. Znakomicie w tym roku spisuje się nieznany dotychczas na Partynicach Imphal, ma na koncie dwa łatwe zwycięstwa w dwóch występach w Pardubicach, gdzie wygrał gonitwę III kat. na dyst. 4400 m i gonitwę II kat. na dyst. 5200 m. Pareto w ubiegłym roku był trzeci w Crystal Cup we Wrocławiu i w Merano (G3 6000 m), a także drugi w nagrodzie Velka Slusovicka (I kat. 5200 m), za Larizano, który potrafi przygotować formę na Wielką Wrocławską – w zeszłym roku był drugi o szyję za Rekim, w 2015 r. o pół długości za Delight My Fire.

Znana z wcześniejszych zwycięstw na Partynicach w gonitwach z płotami Dallina starty w gonitwach z przeszkodami rozpoczęła w tym sezonie od występu w Merano, gdzie zajęła piąte miejsce, potem dwukrotnie biegała w gonitwach II kat. w Pardubicach: w pierwszej odniosła zwycięstwo, w kolejnej była o krótki łeb druga. Mniej utytułowane są Cayras Star, Letegerto i Le Grand, ale ich szans też nie można przekreślać.

Wielka Partynicka Nagroda Totalizatora Sportowego

Siedmiu uczestników liczy Wielka Partynicka Nagroda Totalizatora Sportowego. Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy Trima na faworyta wyrósł Spasski. Chociaż karierę płotową rozpoczął dopiero w tym sezonie, już w debiucie był trzeci, zaś kolejny start zakończył łatwym zwycięstwem, miał też bardzo dobrą karierę w gonitwach płaskich, z których cztery wygrał, a w Derby zajął siódme miejsce. Bailando wygrał płotowy wyścig na zakończenie poprzedniego sezonu, pierwszy start w tym roku kończył drugi i zajął czwarte miejsce w kolejnym występie, jednak wyraźnie ustępując Spasskiemu. Say Szumawa w tym roku ścigała się w gonitwach z przeszkodami i dwukrotnie przybiegła pierwsza (w drugim przypadku została zdyskwalifikowana), ale w poprzednim sezonie biegała w cyklu gonitw z płotami dla trzylatków, wygrywając finałową rywalizację w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego. Płotowe doświadczenie zdobyte w wieku trzech lat ma też Nebo, a dla Sorreno to już trzeci sezon startów w gonitwach z płotami. Trochę mniej doświadczone w tej specjalności są Silver Night i Annie Reilly.

 

Konkurs „Wyścigowa elegancja”

Od 2018 roku konkursy na wyścigową elegancję towarzyszą najważniejszym dniom wyścigowym na Partynicach (Crystal Cup& Ladies Day oraz Wielka Wrocławska). Wrocławianie chętnie biorą udział w modowej zabawie, ponieważ każdorazowo główną nagrodą jest wyjazd na jeden z europejskich torów wyścigów konnych. Dotychczasowi laureaci odwiedzili: Paryski Longchamps, Pardubice, włoskie Merano oraz szwajcarskie St. Moritz.
Tym razem zwycięska para w nagrodę pojedzie do belgijskiego Waregem na Waregem Koerse. Będące częścią Crystal Cup wyścigi konne w Waregem są jednymi z najbardziej prestiżowych w Europie. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymują voucher o wartości 500 zł do realizacji z Vertigo Jazz Club and Restaurant. Nagrodą za trzecie miejsce jest voucher o wartości 300 zł do realizacji w Babie Lato Partynice.
Jedyne co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie to elegancko się ubrać oraz dać sfotografować w specjalnie do tego celu przygotowanej ramce. W konkursie mogą brać udział pary, w dowolnej konstelacji, mogą to być: partnerzy bez względu na płeć, znajomi, przyjaciele, ale też np. rodzic-dziecko.

Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl