Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

Wstęp wolny

Program

15:45

Międzynarodowa gonitwa eksterierowa* dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy. (1907 m)

16:15

Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni III grupy. (2400 m)

16:45

Gonitwa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy (PASB) (1600 m)

17:15

Gonitwa uczniowska (3). Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

17:45

Memoriał Kasi Litwiniuk. Gonitwa dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy. (1907 m)

18:15

Gonitwa uczniowska (4). Gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

Katarzyna Litwiniuk (1973-1995)
Była pierwszą w kraju amazonką, która wygrała Derby. Dokonała tego 4 września 1994 r. na Partynicach dosiadając Sagi. Wykazała się dojrzałością taktyczną godną doświadczonego dżokeja – zaatakowała w najdogodniejszym momencie, wytrzymując psychicznie walkę na finiszu. Bardzo lubiła zwierzęta i przyrodę. Końmi zainteresowała się pod koniec nauki w szkole podstawowej. Kiedy nauczyła się na nich jeździć, przyszła na Partynice i trafiła do stajni pro-wadzonej przez trenera Tadeusza Dębowskiego.
Pierwszy raz wystartowała w gonitwie 21 kwietnia 1989 roku na Partyncach. Debiut był nad-zwyczaj udany – dosiadając Czajki, wygrała wyścig. W czerwcu 1991 r. odniosła na Kweście 10. zwycięstwo i przeszła do kategorii starszych uczniów. Ten sam rok przyniósł jej triumf na Darninie w gonitwie Wielkiej Festiwalowej w Sopocie. Sezon zakończyła na 20. miejscu w ogólnopolskim rankingu wyścigowych jeźdźców z bilansem 11 zwycięstw na 45 dosiadów. Rok później wygrała po raz 25. i została praktykantem dżokejskim.
Po maturze rozpoczęła studia zootechniczne na wrocławskiej Akademii Rolniczej. Chciała zostać trenerem koni wyścigowych. Zawsze uśmiechnięta, pogodna, życzliwa – kochała konie, które stały się treścią jej życia. Pragnęła, by w środowisku koniarzy „nazwisko Litwiniuk nie było wypowiadane bez echa, w dobrym tego słowa znaczeniu” – napisała w swoim dzienniku. Zginęła w 1995 roku w wyniku obrażeń odniesionych po upadku na torze.

Wstęp wolny

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl