img: Cosmic Magic kontra Haad Rin na otwarcie sezonu

Cosmic Magic kontra Haad Rin na otwarcie sezonu

Pojedynek niepokonanej w sezonie 2020 Cosmic Magic z Czech i zwycięzcy Crystal Cup 2019 Haad Rina z Partynic w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego – to zapowiedź wielkich emocji podczas inauguracyjnego mityngu na wrocławskim torze.

Trenowana przez Radima Bodlaka 7-letnia reprezentantka stajni DS U krale Matyase była gwiazdą sezonu 2020 na Partynicach, kiedy wygrała cztery gonitwy, w których startowała, w tym Wielką Wrocławską i Crystal Cup. Pojedzie na niej Lukas Matusky.

Reprezentujący barwy stajni Borowa 8-letni Haad Rin trenera Roberta Świątka wygrał w sezonie 2019 Crystal Cup na Partynicach, a rok wcześniej był drugi o krótki łeb w gonitwie Listed we francuskim Compiegne. W siodle – Pavel Slozil mł., ubiegłoroczny czempion jeźdźców przeszkodowych na Partynicach.

Świetnie obsadzona jest również gonitwa z płotami dla czteroletnich i starszych koni na dystansie 3600 m. Dwa najlepsze konie z ubiegłorocznej Wielkiej Partynickiej, 11-letniego Azteka tr. Tomasa Vani i 10-letniego Arlingtona tr. Evy Zahorovej przeegzaminuje zwycięzca płotowej gonitwy G1 Gran Corsa Siepi Di Milano 2021 8-letni Dominique tr. Pavla Tumy.

Dominique z czeskiej stajni Dr. Charvat będzie mieć w siodle Jana Faltejska, na reprezentującym te same barwy Azteku pojedzie Marek Stromsky, a przedstawiciela stajni Kamaradi Arlingtona dosiądzie Jaroslav Myska.

Nie brak znakomitych koni także w obsadzie innych gonitw. W stiplu dla czterolatków pobiegnie m.in. niepokonany Greek Dessert trenera Pavla Tumy. Reprezentant stajni YAS Racing jako trzyletni startował dwukrotnie w gonitwie z płotami na Partynicach i nie znalazł pogromcy. Pojedzie na nim J. Faltejsek.

W zamykającej inauguracyjny mityng gonitwie z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni wystartuje Green Rocks trenera Grzegorza Wróblewskiego. Ten 10-latek z czeskiej stajni Ivana Porkatova ma na koncie siedem przeszkodowych zwycięstw – cztery odniósł we Wrocławiu, dwa we francuskim Fontainebleau i jedno w niemieckim Mannheim.

Spotka się z nim m.in. piątka uczestników ubiegłorocznej Nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego, czyli finałowej rywalizacji czterolatków: Minister Wojny (tr Michał Borkowski), Noranda i Darvil (tr Wiesław Kryszyłowicz), Sea Of Silence (tr Łukasz Such) i Sophist (tr Pavel Poles).

Interesująca stawka koni zebrała się w długodystansowej próbie na 3200 m, w której spotkają się 6-letni King Archie (tr Tomas Vana) ze stajni Dr. Charvat i jego rówieśnica Daralara (tr Eva Zahorova) ze stajni Vaclav Luka. Będzie to rewanż za ubiegłoroczny pojedynek, w którym lepszy był King Archie.

Ciekawie też zapowiada się występ 5-letniego Path To Fame (tr Robert Świątek), który w poprzednim sezonie ścigał się na torach niemieckich i w grudniu wygrał w Dortmundzie licznie obsadzoną gonitwę na dyst. 1950 m.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy