Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

1 dzień wyścigowy – sezon 2022

Otwarcie sezonu

Wstęp wolny

Inauguracja sezonu wyścigów konnych 2022 na Partynicach.

Po półrocznej przerwie wielkie ściganie wraca na Partynice. We wtorek 3 maja na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych odbędzie się inauguracja sezonu 2022. W programie dnia znalazło się osiem gonitw, na czele z najważniejszą: Międzynarodową gonitwą z przeszkodami o Nagrodę Otwarcia Sezonu. Organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące, takie jak: przejażdżki na kucykach, zawody „hobby horse”, pokaz woltyżerki czy wyścigi w goglach VR. Wydarzenie odbywa się również pod znakiem solidarności z Ukrainą, przez cały dzień prowadzone będą zbiórki na rzecz walczących z rosyjskim agresorem. Zapraszamy od godz. 14:00, wstęp wolny.

Program

14:00

Wyścigi konne w goglach VR, przejażdżki na kucykach, strefa animacji dla dzieci, hobby horse (od 15:00) - trwa do 19:00

14:00

Pokaz woltyżerki sportowej

14:00

Start studia wyścigowego

14:00

Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia

14:30

Nagroda 16 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni, które nie zajęły płatnego miejsca w gonitwach z płotami ani z przeszkodami. (3400 m)

15:05

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3600 m)

15:40

Nagroda 17 000 zł Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 4-letnich i starszych koni. (3200 m)

15:55

Parada Otwarcia Sezonu

16:15

Nagroda 24 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. (3400 m)

16:50
Nagroda dodatkowa finansowana ze środków sponsora WESTMINSTER w wysokości 6000 zł

Nagroda Westminster 14 000 zł Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały. (1907 m)

17:25
Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego 24 000 zł

Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. (4300 m)

18:00

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

18:35

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. (3850 m)

19:00

Polsko-ukraińskie afterparty (namiot pomiędzy trybunami)

FOTOGALERIA

INFORMACJE PRAKTYCZNE – jak dojechać na wyścigi, którędy wejść na tor

WYŚCIGI

Dokładnie 173 dni, tyle wyniosła przerwa między ostatnim dniem sezonu wyścigowego 2021, a inauguracją wyścigów konnych w 2022 roku, która nastąpi w ostatni dzień długiego, majowego weekendu.

W programie znalazło się osiem gonitw, w tym trzy na dystansach płaskich,  dwie płotowe oraz trzy przeszkodowe, w tracie których jeźdźcy pokonują m.in. serię różnej wysokości żywopłotów czy też bardzo widowiskową przeszkodę wodną o długości blisko 30 metrów.

Na starcie zamelduje się czołówka polskich, czeskich i szwedzkich jeźdźców. Do zawodów zgłoszono 76 koni. Tradycyjnie najsilniejszą obsadę będzie miała międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla koni 5-letnich i starszych o Nagrodę Otwarcia Sezonu.

OPRAWA WYŚCIGÓW I ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE

Najważniejszą gonitwę Otwarcia Sezonu poprzedzi parada, w której udział wezmą dyrektor – Jerzy Sawka, przedstawiciele władz miasta oraz konny oddział Straży Miejskiej.

Nie zabraknie atrakcji dla publiczności. Na piaszczystym czworoboku przed trybunami swoje umiejętności w specjalnym pokazie zaprezentuje wrocławska sekcja woltyżerki sportowej.

Dla chcących na własnej skórze poczuć wyścigowe emocje organizatorzy przygotowali strefę wyścigów VR. Najmłodsi będą mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach, wziąć udział w zawodach „hobby horse”, warsztatach ceramicznych, pobawić się na tematycznym placu zabaw „Konikowo” lub też spróbować swoich sił w parku linowym.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W tracie Dnia Otwarcia Sezonu, 3 maja na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, wolontariusze Komitetu Społecznego „My z Wami” będą zbierać środki na pomoc Ukrainie.
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone dla: ludności cywilnej, służb publicznych i pomocowych, personelu medycznego oraz dla wojska.

Gośćmi honorowymi dnia będą: Konsul Generalny Ukrainy – Yuri TokarMirosław Zahorski – ukraiński uchodźca, który zasłynął blokadą tirów wjeżdżających na Białoruś oraz Igor Salamon – przewodniczący wrocławskiego koła Związku Ukraińców w Polsce.

Program Dnia Otwarcia obfituje w punkty związane z Ukrainą.
Publiczność dnia wyścigowego będzie mogła podziwiać występy artystów ukraińskich, będą to: bandurzystki, cymbaliści z zespołu ZAPAL – zdobywcy drugiego miejsca w ukraińskim „Mam talent”, tancerze ze szkoły artystycznej w Kałuszu oraz Julia i Oleksij Makrenko. Miłośnicy sztuk plastycznych będą mogli nabyć obrazy ukraińskich artystów, które zostaną wyeksponowane na odrębnym stoisku.

W strefie wystawców i animacji pojawią się m.in. stoiska ze strojami i wiankami ukraińskimi pochodzące od 25 twórców z różnych regionów Ukrainy. Odzież jak i wianki będzie można zakupić lub też zrobić sobie w nich pamiątkowe zdjęcie. Na stoisku z gadżetami znajdziemy:  czapki, magnesy, bransoletki, broszki z symboliką ukraińską, a nawet drobne wypieki.
Evghenia Gritscu z pracowni Zakwas Studio poprowadzi warsztaty ceramiczne dla dzieci, natomiast ukraińskie animatorki – punkt malowania twarzy.

Wpływy ze sprzedaży wszystkich produktów na ukraińskich stoiskach oraz środki zgromadzone z przejażdżek na kucykach, jak i wyścigów w goglach VR również zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie.

O godz. 19:00, tuż po zakończeniu dekoracji ostatniej gonitwy dnia, zapraszamy wszystkich do namiotu eventowego, zlokalizowanego pomiędzy trybunami, na afterparty z muzyką na żywo graną przez ukraińskich artystów.

 

WYSTAWCY – STREFA STYLU

Partynickie mityngi nieodłącznie kojarzą się z wytwornym stylem oraz wyścigową elegancją. Na tor wyścigów warto wybrać się dobrze ubranym, ale można również na miejscu zaopatrzyć się w stylowe kreacje. W strefie stylu swoje stoiska wystawią ekskluzywne firmy odzieżowe, takie jak:  Poszetka, LeSzapo

 

 

Kolejny dzień wyścigowy – 14 maja 2022

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku “Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku “Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku “Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku “Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Polecamy tą formę dojazdu. Wzdłuż ulicy Karkonoskiej, po obu jej stronach, biegnie ścieżka rowerowa, którą dojedziecie bezpośrednio na tor wyścigów konnych.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl