Ogłoszenia

Czcionka

A A A

Kontrast

1 dzień wyścigowy – sezon 2022

Otwarcie sezonu

Wstęp wolny

Inauguracja sezonu wyścigów konnych 2022 na Partynicach.

Po półrocznej przerwie wielkie ściganie wraca na Partynice. We wtorek 3 maja na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych odbędzie się inauguracja sezonu 2022. W programie dnia znalazło się osiem gonitw, na czele z najważniejszą: Międzynarodową gonitwą z przeszkodami o Nagrodę Otwarcia Sezonu. Organizatorzy zadbali również o atrakcje towarzyszące, takie jak: przejażdżki na kucykach, zawody „hobby horse”, pokaz woltyżerki czy wyścigi w goglach VR. Wydarzenie odbywa się również pod znakiem solidarności z Ukrainą, przez cały dzień prowadzone będą zbiórki na rzecz walczących z rosyjskim agresorem. Zapraszamy od godz. 14:00, wstęp wolny.

Program

14:00

Wyścigi konne w goglach VR, przejażdżki na kucykach, strefa animacji dla dzieci, hobby horse (od 15:00) - trwa do 19:00

14:00

Pokaz woltyżerki sportowej

14:00

Start studia wyścigowego

14:00

Prezentacja w padoku wyścigowym koni biorących udział w pierwszej gonitwie dnia

14:30

Nagroda 16 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni, które nie zajęły płatnego miejsca w gonitwach z płotami ani z przeszkodami. (3400 m)

15:05

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z płotami dla 4 l. i st. koni. (3600 m)

15:40

Nagroda 17 000 zł Międzynarodowa gonitwa II grupy dla 4-letnich i starszych koni. (3200 m)

15:55

Parada Otwarcia Sezonu

16:15

Nagroda 24 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 4-letnich koni. (3400 m)

16:50
Nagroda dodatkowa finansowana ze środków sponsora WESTMINSTER w wysokości 6000 zł

Nagroda Westminster 14 000 zł Gonitwa dla 3-letnich koni III grupy, które nie biegały. (1907 m)

17:25
Nagroda Otwarcia Sezonu Przeszkodowego 24 000 zł

Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. (4300 m)

18:00

Nagroda 14 000 zł Gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy. (1907 m)

18:35

Nagroda 20 000 zł Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla 5-letnich i starszych koni. (3850 m)

19:00

Polsko-ukraińskie afterparty (namiot pomiędzy trybunami)

FOTOGALERIA

INFORMACJE PRAKTYCZNE – jak dojechać na wyścigi, którędy wejść na tor

WYŚCIGI

Dokładnie 173 dni, tyle wyniosła przerwa między ostatnim dniem sezonu wyścigowego 2021, a inauguracją wyścigów konnych w 2022 roku, która nastąpi w ostatni dzień długiego, majowego weekendu.

W programie znalazło się osiem gonitw, w tym trzy na dystansach płaskich,  dwie płotowe oraz trzy przeszkodowe, w tracie których jeźdźcy pokonują m.in. serię różnej wysokości żywopłotów czy też bardzo widowiskową przeszkodę wodną o długości blisko 30 metrów.

Na starcie zamelduje się czołówka polskich, czeskich i szwedzkich jeźdźców. Do zawodów zgłoszono 76 koni. Tradycyjnie najsilniejszą obsadę będzie miała międzynarodowa gonitwa z przeszkodami dla koni 5-letnich i starszych o Nagrodę Otwarcia Sezonu.

OPRAWA WYŚCIGÓW I ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE

Najważniejszą gonitwę Otwarcia Sezonu poprzedzi parada, w której udział wezmą dyrektor – Jerzy Sawka, przedstawiciele władz miasta oraz konny oddział Straży Miejskiej.

Nie zabraknie atrakcji dla publiczności. Na piaszczystym czworoboku przed trybunami swoje umiejętności w specjalnym pokazie zaprezentuje wrocławska sekcja woltyżerki sportowej.

Dla chcących na własnej skórze poczuć wyścigowe emocje organizatorzy przygotowali strefę wyścigów VR. Najmłodsi będą mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach, wziąć udział w zawodach „hobby horse”, warsztatach ceramicznych, pobawić się na tematycznym placu zabaw „Konikowo” lub też spróbować swoich sił w parku linowym.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W tracie Dnia Otwarcia Sezonu, 3 maja na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice, wolontariusze Komitetu Społecznego „My z Wami” będą zbierać środki na pomoc Ukrainie.
Zebrane fundusze zostaną przeznaczone dla: ludności cywilnej, służb publicznych i pomocowych, personelu medycznego oraz dla wojska.

Gośćmi honorowymi dnia będą: Konsul Generalny Ukrainy – Yuri TokarMirosław Zahorski – ukraiński uchodźca, który zasłynął blokadą tirów wjeżdżających na Białoruś oraz Igor Salamon – przewodniczący wrocławskiego koła Związku Ukraińców w Polsce.

Program Dnia Otwarcia obfituje w punkty związane z Ukrainą.
Publiczność dnia wyścigowego będzie mogła podziwiać występy artystów ukraińskich, będą to: bandurzystki, cymbaliści z zespołu ZAPAL – zdobywcy drugiego miejsca w ukraińskim „Mam talent”, tancerze ze szkoły artystycznej w Kałuszu oraz Julia i Oleksij Makrenko. Miłośnicy sztuk plastycznych będą mogli nabyć obrazy ukraińskich artystów, które zostaną wyeksponowane na odrębnym stoisku.

W strefie wystawców i animacji pojawią się m.in. stoiska ze strojami i wiankami ukraińskimi pochodzące od 25 twórców z różnych regionów Ukrainy. Odzież jak i wianki będzie można zakupić lub też zrobić sobie w nich pamiątkowe zdjęcie. Na stoisku z gadżetami znajdziemy:  czapki, magnesy, bransoletki, broszki z symboliką ukraińską, a nawet drobne wypieki.
Evghenia Gritscu z pracowni Zakwas Studio poprowadzi warsztaty ceramiczne dla dzieci, natomiast ukraińskie animatorki – punkt malowania twarzy.

Wpływy ze sprzedaży wszystkich produktów na ukraińskich stoiskach oraz środki zgromadzone z przejażdżek na kucykach, jak i wyścigów w goglach VR również zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie.

O godz. 19:00, tuż po zakończeniu dekoracji ostatniej gonitwy dnia, zapraszamy wszystkich do namiotu eventowego, zlokalizowanego pomiędzy trybunami, na afterparty z muzyką na żywo graną przez ukraińskich artystów.

 

WYSTAWCY – STREFA STYLU

Partynickie mityngi nieodłącznie kojarzą się z wytwornym stylem oraz wyścigową elegancją. Na tor wyścigów warto wybrać się dobrze ubranym, ale można również na miejscu zaopatrzyć się w stylowe kreacje. W strefie stylu swoje stoiska wystawią ekskluzywne firmy odzieżowe, takie jak:  Poszetka, LeSzapo

 

 

Kolejny dzień wyścigowy – 14 maja 2022

Jak dojechać

Komunikacją

Rowerem

Samochodem

Pociągiem

Autobusem

  • Z Dworca Głównego lub Autobusowego: linia 113 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z centrum (Pl. Jana Pawła II): linie 127 i 144 do przystanku „Rondo Św. Ojca Pio” – wejścia na tor od strony ronda
  • Z  osiedla Kozanów linia 126 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w 113 lub 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Z pętli Krzyki autobus 612 do przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Tramwajem

  • Tramwaje nr 7 i 17 do przystanku „Przyjaźni”, tam przesiadka w autobus 113  i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”
  • Tramwaje nr 2 i 6 do przystanku „Krzyki”, tam przesiadka w autobusy 113, 612 i wysiadamy na przystanku „Partynice – Tor Wyścigów Konnych”

Zalecamy korzystanie z aplikacji: jakdojade.pl oraz google maps.

Rowerem

Gdybyście przyjechali do nas rowerami – tak, mamy stojaki na rowery.

Samochodem

Jeżeli postanowicie przyjechać do nas samochodem, auto możecie zostawić na parkingu przy ul. Zwycięskiej (jest to parking WTWK Partynice)  – uprzedzamy liczba miejsc parkingowych jest ograniczona (300 miejsc)!

Od 12 czerwca 2022 roku uruchomione zostało bezpośrednie połączenie kolejowe. Pociągi obsługiwane przez Koleje Dolnośląskie zatrzymują się na przystanku Wrocław-Partynice tuż przy torze wyścigów konnych.
Aktualny rozkład jazdy znajdziecie na stronie pkp.pl