img: Zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej jednym z faworytów Wielkiej Pardubickiej

Zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej jednym z faworytów Wielkiej Pardubickiej

Piętnastka uczestników zmierzy się w niedzielę w legendarnej Wielkiej Pardubickiej, najtrudniejszej gonitwie z przeszkodami na europejskim kontynencie. Tego samego dnia w Memoriale Poplera wystartuje Minister Wojny trenowany na Partynicach przez Michała Borkowskiego,

132. Velka pardubicka ze Slavia pojistovnou – to kros na dystansie 6900 m i z pulą nagród 5.000.000 koron. Wśród 15 koni, które ostatecznie znalazły się na liście startowej, jest m.in. Brunch Royal trenowany przez Josefa Vanię mł. dla włoskiej stajni Scuderia Aichner.

Ubiegłoroczny zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Prezydenta Wrocławia zaliczany jest do grona faworytów, podobnie jak Talent trenerki Hany Kabelkovej, który wygrał Wielką Pardubicką w poprzednim sezonie.

Wysoko stoją również notowania trenowanego przez Stanislava Popelkę Imphala, który startował w Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Prezydenta Wrocławia w 2020 r. (był siódmy).

Minister Wojny został zgłoszony do Memoriału Poplera, krosowej gonitwy na dyst. 3300 m i z pulą 300.000 koron. Reprezentanta stajni Konary dosiądzie szwedzki dżokej Niklas Loven.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy