img: Zwyciężali faworyci, były też niespodzianki

Zwyciężali faworyci, były też niespodzianki

Od niespodzianki rozpoczął się kolejny wrocławski mityng wyścigowy – gonitwę z płotami wygrała Domina pod Niklasem Lovenem, pokonując faworyta Nela (Marek Stromsky). Nel prowadził od startu, ale niosąca 5 kg mniej Domina podążała tuż za nim i po wyjściu na końcową prostą swobodnie wyprzedziła rywala; trzeci był Darbujan (Jan Odlozil). Zwycięską klacz dla stajni Ranczo Zico trenuje Patryk Wróblewski.

Niespodziewane rozstrzygnięcie zapadło również w drugiej gonitwie dnia. Od startu poprowadziła Gerbera (Marsel Zholchubekov), na końcowej prostej próbowały dołączyć do niej Little Feat (Małgorzata Kryszyłowicz) i Lord Dry (Kumushbek Dogdurbek Uulu). Tymczasem środkiem toru rozpędzała się Negro Africa pod Natalią Hendzel i w celowniku była o ¾ dł. lepsza od Gerbery, za którą o szyję finiszowała Little Feat. Trenerem zwyciężczyni, która reprezentuje stajnię Metis II, jest Kazimierz Rogowski.

Faworyci rozstrzygnęli między sobą kwestię zwycięstwa w drugiej gonitwie z płotami. Początkowo prowadził Ambrosius (Rostislav Bens), później zmienił go Brexit pod Pavlem Slozilem mł. i niezagrożony dowiózł pierwsze miejsce do celownika. Za nim do walczących o drugie miejsce Galanecki (Jan Odlozil) i Et Tu Brute (Niklas Loven) dołączył w końcówce Ambrosius, który po prowadzeniu odpadł na dalszą pozycję, i to drugie miejsce wywalczył, z przewagą ¾ dł. nad Galanecką. Brexita dla stajni Syndikat hvezda-Olehla trenuje Cestmir Olehla.

Długodystansowa gonitwa płaska dla trzylatków zakończyła się zwycięstwem faworyta George’a of Beaumont, który został spokojnie przeprowadzony w dystansie przez Daniela Vyhnalka. W ostatnim zakręcie przesunął się na trzecią pozycję, 400 m przed celownikiem był już pierwszy i pewnie zwyciężył. Trzy długości za nim finiszował Glady Eagle (Kumushbek Dogdurbek Uulu), trzeci ze stratą 12 dł. był Oksymoron (Pavel Peprna). George of Beaumont reprezentuje stajnię Dr. Charvat, a jego trenerem jest Pavel Tuma.

Zgodnie z oczekiwaniami przebiegła i zakończyła się gonitwa z przeszkodami dla czterolatków. Zwyciężył powszechny faworyt Chittussi dosiadany przez Jana Odlozila, dwie i pół długości za nim finiszował Pretty King (Rostislav Bens), trzeci ze stratą sześciu długości był Kassar (Niklas Loven). Zwycięzcę dla stajni Dr. Charvat trenuje Pavel Tuma.

Australian Spring (Kumushbek Dogdurbek Uulu) narzuciła tempo w gonitwie milerskiej i wyprowadziła stawkę na końcową prostą. Tutaj finisz rozpoczął Akurat dosiadany przez Daniela Vyhnalka i na ok. 100 m przed celownikiem wysunął się przed rywalkę, pokonując ją ostatecznie o jedną długość; Na trzecie miejsce z dalszej pozycji finiszowała Miss Equus (Małgorzata Kryszyłowicz). Trenerem zwycięskiego konia, reprezentującego stajnię Huragan, jest Łukasz Such.

W ostatniej gonitwie dnia zwycięzcą został Reggaeton, na którym jechał Pavel Slozil mł., dwie i pół długości za nim wyścig kończył Go Canada (Jan Odlozil), trzecie miejsce zajął Sophist (Jakub Kocman), który przez większą część dystansu przewodził ośmiokonnej stawce galopującej w zwartej grupie. Zwycięski koń reprezentuje stajnię Wrbna Racing, a trenuje go Hana Kabelkova. Pierwszy linię celownika minął Ocean Life (Rostislav Bens), ale został zdyskwalifikowany z powodu niedowagi jeźdźca po gonitwie.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy