img: Zwycięskie zwieńczenie bogatej kariery

Zwycięskie zwieńczenie bogatej kariery

Niepokonany w sezonie 2018 na Partynicach znakomity przeszkodowiec Sztorm wygrał Velką slusovicką i – jak podał Fitmin & Turf Magazin – był to jego ostatni start w karierze.

Wyhodowany przez Stanisława Gułę Sztorm (Enjoy Plan – Smyrna po Sorbie Tower), reprezentujący barwy stajni Nyznerov, podczas dziesięciu sezonów na torze wygrał osiem gonitw z przeszkodami, z czego sześć na wrocławskich Partynicach.

W 2018 r. zwyciężył we Wrocławiu kolejno w Nagrodzie Tiumena, Crystal Cup (łatwo o osiem długości) i Wielkiej Wrocławskiej (dowolnie o 17 dł.). Pozostał niepokonany na Partynicach w tamtym sezonie i zakończył go z tytułem Konia Roku.

Pierwsze zwycięstwo na wrocławskim torze Sztorm odniósł w 2014 r., a w następnym dorzucił dwa – w Nagrodzie Otwarcia Sezonu i w Nagrodzie Prezydenta Miasta Sopotu. W tej drugiej pokonał Delight My Fire, która później zrewanżowała mu się, wygrywając Wielką Wrocławską.

W 2017 r. Sztorm był drugi w gonitwie G1 Grande Steeple-Chase D’Europa w Merano, a w 2019 r. ukończył na dziesiątym miejscu słynną Wielką Pardubicką. Jego trenerami byli Pavel Slozil, Pavel Poles i Grzegorz W. Wróblewski.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy