img: Znakomity Ocean Life zmierzy się z mocnymi rywalami i najwyższą wagą

Znakomity Ocean Life zmierzy się z mocnymi rywalami i najwyższą wagą

Bardzo ciekawa stawka zebrała się w gonitwie z przeszkodami dla starszych koni. Pięcioletni Ocean Life trenera Grzegorza W. Wróblewskiego, reprezentujący stajnię Wiesław Jakub Kartus, miał w poprzednim sezonie świetną serię startów w gonitwach z przeszkodami na włoskich torach: raz zwyciężył oraz dwukrotnie był drugi i trzeci.

Sześcioletni Go Canada (st. EZ Praha) wygrał gonitwę z przeszkodami podczas zakończenia poprzedniego sezonu we Wrocławiu i otwarcia tegorocznego, 8-letni Turion (st. Tippler Group) był czwarty w Crystal Cup na Partynicach w poprzednim sezonie; trenerem obu koni jest Pavel Poles.

Pięcioletni Reggaeton (st. Wrbna Racing, tr Hana Kabelkova) miał bardzo udaną jesienną część ubiegłorocznego sezonu, kiedy w cyklu gonitw z przeszkodami dla czterolatków zajmował miejsca trzecie i drugie (w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego), a na zakończenie sezonu odniósł zwycięstwo.

Siedem koni z czeskich i polskich stajni wyścigowych powalczy w drugiej gonitwie przeszkodowego cyklu dla czterolatków. Rola faworyta przypadnie Chittussiemu trenera Pavla Tumy – reprezentant stajni Dr. Charvat biegał w tym roku już dwa razy: w styczniu zajął czwarte miejsce w Pizie, trzy miesiące później odniósł bardzo łatwe zwycięstwo w Bratysławie.

Dobrze zaprezentował się już w tym sezonie Pretty King (st. Wiesław Jakub Kartus, tr G. W. Wróblewski), finiszując na drugim miejscu z niewielką stratą do zwycięzcy gonitwy przeszkodowej w Brnie.

Dobry występ w swoim pierwszym tegorocznym starcie, na otwarcie sezonu we Wrocławiu, zanotował również Kassar ze stajni Skorpio, trenowany na Partynicach przez Pawła Pałczyńskiego, zajmując trzecie miejsce.

W gonitwie z płotami otwierającej mityng zmierzą się m.in. zwycięzca z otwarcia sezonu, bardzo doświadczony 7-letni Nel (st. RD Project, tr Eva Zahorova), dwa świetne konie płotowe tr. G. W. Wróblewskiego – 5-letni Isatis de l’Ecu i 4-letni Pope (oba ze stajni Wiesław Jakub Kartus) oraz 6-letnia Domina (st. Ranczo Zico, tr. Patryk Wróblewski), która podczas inauguracji sezonu była trzecia z niedużą stratą do Nela.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy