img: Znakomity debiut partynickiego trenera

Znakomity debiut partynickiego trenera

– Sezon wyścigowy 2021 był dla mnie bardzo udany – nie kryje zadowolenia wrocławski trener Łukasz Such, dla którego był to debiut w tej roli.

– Z wszystkich koni jestem bardzo zadowolony – dodaje laureat Bomby Sezonu. – Z 21-konnej stawki wystartowało 18, odnieśliśmy 17 zwycięstw, w tym trzy pozagrupowe. Do tego Nagroda Novary i piąte miejsce w Oaks. Uważam, że na tak nieliczną grupę koni, to bardzo duży sukces, który dał drugie miejsce w czempionacie trenerów na Partynicach i jedenaste w Polsce. Wygrywaliśmy na wszystkich torach, na których startowaliśmy.

– Ze starszych koni najwięcej radości przysporzyła Colonelle, która wygrał dwie gonitwy pozagrupowe. Dużym zaskoczeniem była postawa dwuletniego Akurata, który wyrósł na gwiazdę stajni. Bardzo łatwo wygrał we Wrocławiu, a potem pokonał konkurencję w Nagrodzie Nemana w Warszawie. Myślę, że jest koniem na Derby.

– Dużo satysfakcji przyniosły trzy zwycięstwa z rzędu trzyletniej Hyderabadi, odniesione na trzech różnych torach. Cieszę się też z wyników innej trzylatki Speedy Girl, która zajmowała płatne miejsca w gonitwach z płotami.

– Ważne jest również to, że wszystkie konie w dobrym zdrowiu zakończyły sezon.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy