img: Złoty Puchar pełen gwiazd

Złoty Puchar pełen gwiazd

Trzydzieści koni zostało zgłoszonych do najbardziej prestiżowej gonitwy z przeszkodami w Wielkiej Brytanii – Cheltenham Gold Cup.

Na liście zgłoszeń znalazła się prawdziwa plejada gwiazd, ze zdobywcami Złotego Pucharu ostatnich lat. Jednym z nich jest ubiegłoroczny triumfator Minella Indo, którego w Irlandii trenuje Henry De Bromhead. Drugi – to dwukrotny zdobywca Złotego Pucharu w latach 2019-2020, trzeci rok później Al Boum Photo innego irlandzkiego trenera Williego Mullinsa.

Ale w notowaniach bukmacherów faworytem jest kolejny podopieczny trenera Henry’ego De Bromheada, A Plus Tard, który w minionym roku zajął po dramatycznej walce drugie miejsce w Cheltenham Gold Cup.

Niewiele niżej oceniane są szanse trenowanego przez Gordona Elliotta Galvina, który z końcem grudnia ubiegłego roku pokonał o krótki łeb A Plus Tard w Savills Chase w Leopardstown.

Kolejne miejsca u bukmacherów zajmują Minella Indo i Al Boum Photo. Gonitwa Cheltenham Gold Cup rozegrana zostanie 18 marca podczas przeszkodowego święta Cheltenham Festival.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy