img: Zagraniczne występy Ever Soleado i Haad Rina w ocenie trenera

Zagraniczne występy Ever Soleado i Haad Rina w ocenie trenera

Pierwsze tegoroczne starty dwóch swoich koni – Ever Soleado, który wygrał w Mediolanie gonitwę z płotami i Haad Rina, który był piąty w gonitwie cross country we francuskim Compiegne – podsumowuje trener Robert Świątek.

– Spodziewałem się, że Ever Soleado pobiegnie dobrze, ale nie że aż tak, bo chyba jeszcze trochę mogło mu brakować kondycji – przyznaje wrocławski trener. – Na treningach spisywał się świetnie i wierzyłem, że podejmie walkę. Dżokej Jan Kratochvil pozwolił mu galopować swoim tempem i w ładnym stylu sięgnęli po zwycięstwo. Do Mediolanu Ever Soleado wróci 25 kwietnia na gonitwę rangi G2.

– Haad Rin w swoim pierwszym występie i z francuskimi końmi, które miały już za sobą starty w tym sezonie wypadł bardzo dobrze – uważa Robert Świątek. – Tym bardziej, że na starcie zgubił podkowę, a do tego zaczął padać deszcz. Szukałem dla Haad Rina gonitwy na odpowiednim dystansie i o odpowiednim stopniu trudności, a przy tym chciałem go sprawdzić w krosie pod kątem Crystal Cup, stąd wybór Compiegne. Następny start czeka Haad Rina 9 maja w gonitwie rangi G1 – Grande Steeple Chase Di Milano.

Ostatnie newsy