img: Za nami pierwszy dzień CSI Wrocław 2019

Za nami pierwszy dzień CSI Wrocław 2019

Przy międzynarodowej obsadzie zawodów we Wrocławiu, w hali WTWK Partynice, Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał dziś aż 5 razy. Pierwszy dzień zawodów CSI we Wrocławiu zakończył się zwycięstwem pary, która prezentuje ostatnio doskonałą formę. Konkurs Dużej Rundy wygrał Kamil Grzelczyk na Wibaro.

W najważniejszym dzisiejszym konkursie o zwycięstwo walczyło 81 par, a podwójne zero w obu fazach odnotowało 21 z nich. Najszybszy przejazd nie po raz pierwszy należał do Kamila Grzelczyka na siwym Wibaro. Drugie miejsce zajął kolejny reprezentant Polski – Jan Bobik na Chacco Amicor ZM, a miejscem trzecim musiał zadowolić się gość z Czech – Kamil Papousek, startujący na wałachu Great Feeling.

„Jutro Wibaro ma wolne, wystartujemy tylko w niedzielę, w konkursie Grand Prix. Koń odpoczywał po zawodach w Michałowicach, jest świeży i nie widziałem przeszkód,  aby wygrać dzisiejszy konkurs. Wszystkie moje konie skakały dziś bardzo dobrze i zajmowały czołowe miejsca. Jutro dwa siedmioletnie konie wystartują w konkursie Dużej Rundy, a 6-cio latek w konkursie dla młodych koni” – powiedział zwycięzca. Zapytany o plan na niedzielę, odpowiedział krótko: „Wygrać Grand Prix!”

Najliczniej obsadzonym dzisiejszym konkursem była Średnia Runda, w której rywalizowało ponad 120 koni. Wobec tego, według przepisów Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, nagrody zostały podzielone, a zwycięzców było dwoje, a właściwie czworo. Pierwsze miejsca należały do Darii Kobiernik i klaczy Venus oraz Seweryna Murdzi i konia Ula Bajou K.

Dzień rozpoczął się od konkursu dla koni pięcio- i sześcioletnich. Tu triumfował Dominik Słodczyk na wyhodowanej w Polsce 5-letniej klaczy Bajadera. Drugi był Kamil Grzelczyk na 6-letnim Seniorze, a trzeci – Jarosław Skrzyczyński na koniu Quick Step.

W zmaganiach w ramach Elite Tour najlepszy był 13-letni Olaf Rynowiecki na klaczy Doris Day. Miejsce drugie zajęła Wiktoria Andrzejewska na koniu Speed, a trzecie – Bogna Sąsiadek na wałachu Floyd.

W konkursie Małej Rundy ponownie zwycięstwo odniósł Dominik Słodczyk, tym razem dosiadając klaczy Rossa. Drugi był Łukasz Wasilewski na koniu Hollister, a trzeci – Zbigniew Kostrzewski na Catalaya Hippica.

 

Ostatnie newsy