img: Z Wrocławia w świat

Z Wrocławia w świat

Green Rocks – koń trenowany w Czechach przez Grzegorza Wróblewskiego – wygrał właśnie gonitwę z przeszkodami we francuskim Fontainebleau. Wcześniej czterokrotnie zwyciężał na wrocławskich Partynicach, ostatnio wiosną tego roku. 

W początkach kariery Green Rocks ścigał się w różnych krajach, ale dopiero występy na Partynicach otworzyły mu drogę do prawdziwej międzynarodowej kariery. Jako czterolatek wygrał Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego, czyli czempionat koni czteroletnich. I był to początek serii pięciu zwycięstw, którą kontynuował rok później w niemieckim Mannheim, gdzie wygrał gonitwę z ogromnymi tradycjami – 114. Grosses Heinrich Vetter-Badenia-Jagdrennen. Pokonał w niej słynnego niemieckiego stiplera Kazzio, zwycięzcę Gran Premio Merano.

Trzy kolejne gonitwy Green Rocks znów wygrał we Wrocławiu, w tym dwukrotnie Nagrodę Masiniego – w poprzednim sezonie i w tegorocznym. Po tym ostatnim sukcesie na Partynicach pojechał do Francji, gdzie najpierw w Nancy przybiegł drugi, a teraz sięgnął po przekonujące zwycięstwo w Fontainebleau, gdzie w 11-konnej stawce łatwo o pięć długości pokonał głównego faworyta.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy