Colin The Brave ze stajni Westminster Race Horses, trenowany w poprzednich sezonach przez Marlenę Stanisławską na Partynicach zwycięzca z Berlina, wygrał w Cagnes-sur-Mer zaliczaną do Classe 1 gonitwę na 1600 m; jego trenerem we Francji jest Henri-Alex Pantall.
Czterolatka do zwycięstwa w Prix de Seranon z pulą 34.800 euro poprowadził Tony Piccone. Na 400 m przed celownikiem francuski dżokej wyciągnął galopującego w środku stawki Colina bardziej na zewnętrzną część bieżni i skutecznie finiszował, zachowując pół długości przewagi nad najszybszym z rywali Les Petits Princes (Anthony Crastus).
Colin The Brave (po Inns Of Court) zadebiutował jako dwulatek na Partynicach, a kolejny sezon rozpoczął od dowolnego wygrania milerskiej gonitwy na wrocławskim torze.
W sierpniu na torze Hoppegarten w Berlinie, podczas wielkiego mityngu z Grosser Preis von Berlin, w świetnym stylu wygrał The Hong Kong Jockey Club World Pool Handicap na 1600 m.
Fot. Agata Władyczka









