img: Wystartował Czempionat Młodych Jeźdźców

Wystartował Czempionat Młodych Jeźdźców

Cykl gonitw dla uczniów i starszych uczniów pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych jest w tym sezonie rozgrywany wspólnie na torach Służewiec w Warszawie i Partynice we Wrocławiu.

Po rozegranej już na każdym z torów gonitwie na czele klasyfikacji jest Esentur Turganaaly Uulu, który był dwukrotnie drugi i zgromadził 24 pkt. Drugie miejsce zajmują wspólnie zwycięzcy obu gonitw, Oskar Nowak i Konrad Brygier (po 20 pkt).

Zgodnie z regulaminem punkty za miejsce, jakie koń zajmie w gonitwie uczniowskiej, przyznawane są według następującej skali: 20 punktów za pierwsze miejsce, 12 za drugie, osiem za trzecie, sześć za czwarte, cztery za piąte, dwa za szóste oraz po jednym punkcie za miejsce siódme i dalsze.

Jeżeli jeździec w trakcie sezonu przejdzie do kategorii wyższej niż starszy uczeń, nie może brać udziału w kolejnych gonitwach cyklu. Taki przypadek miał już miejsce – Esentur Turganaaly Uulu wygrał we Wrocławiu 25. gonitwę i został praktykantem dżokejskim. Zgodnie z regulaminem CMJ pozostanie w klasyfikacji z dotychczas zgromadzonymi punktami.

Ostatnie newsy