img: Wyścigowa niedziela pod znakiem rywalizacji młodych jeźdźców

Wyścigowa niedziela pod znakiem rywalizacji młodych jeźdźców

Dwie kolejne gonitwy zaliczane do Czempionatu Młodych Jeźdźców pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych rozegrane zostaną podczas niedzielnych wyścigów na Partynicach, a o punkty powalczy cała czołówka klasyfikacji.

Okazją do ich zdobycia będzie już pierwsza gonitwa dnia, dla trzyletnich koni wyłącznie czwartej grupy na dystansie 1600 m. Przed szansą na powiększenie przewagi na rywalami stanie liderka czempionatu Nikola Cyrkler, która pojedzie na faworyzowanej klaczy Gangs N’Roses.

W drugiej gonitwie zaliczanej do czempionatu swoją okazję do powiększenia punktowego dorobku będzie miał wicelider klasyfikacji Oskar Nowak, który dosiądzie Mudhara. Rywale są jednak bardzo mocni – z dużymi szansami na zwycięstwo pobiegną: Sigismundus Rex, na którym pojedzie Marsel Zholchubekov, a także Madiba Movie, którego dosiądzie partynicka amazonka Kateryna Suleymanova.

Ciekawe jak zwykle będą obie gonitwy handikapowe, w których rywalizować będą trzyletnie i starsze konie. W pierwszej z nich, na dystansie 1600 m, rozpiętość wag wynosi aż 15 kg. Najwyższą (65 kg) poniesie Dacinni, pod najniższą (50 kg) pobiegną Gerbera i Donia Exaltacja.

W drugim handikapie, na dyst. 1907 m, nie ma już tak dużych różnic wagowych. Najwyższą wagę ma Negro Africa (60,5 kg), najmniejszą poniesie Call Me Home (51 kg).

Po miesięcznej przerwie na wyścigowej bieżni ponownie zaprezentują się dwulatki pełnej krwi angielskiej. Większość z siódemki koni zgłoszonych do gonitwy na dyst. 1600 m ma za sobą przynajmniej jeden start, a Korsarz biegał trzykrotnie. Z dwóch debiutujących klaczy Konspiracja ma sporo szybkości i może już w debiucie pokazać się w czołówce.

Program niedzielnego mityngu uzupełniają dwie gonitwy, w których ścigać się będą trzyletnie konie czystej krwi arabskiej.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy