img: Wyścig zwycięzców

Wyścig zwycięzców

To będzie wyścig zwycięzców! W zamykającej mityng gonitwie spotkają się trzyletnie i starsze folbluty, z których pięć ma na koncie odniesione niedawno zwycięstwo.

Znakomitego pochodzenia Barbarosa łatwo wygrał na początku sierpnia we Wrocławiu gonitwę na 2200 m, w swoim pierwszym starcie na polskich torach zajął na Partynicach drugie miejsce na dyst. 1907 m, jeszcze w styczniu ścigał się w Wielkiej Brytanii. Dwa tygodnie temu po zwycięstwo na wrocławskim torze (1907 m) sięgnęła Zarra, na początku lipca gonitwę (2400 m) wygrała tu Colonelle, która także w pierwszym starcie na Partynicach zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Dobrze biegający od początku sezonu Mobecq swój triumf (2000 m) święcił w połowie lipca na Służewcu, w gonitwie wygranej przez Colonelle był trzeci siedem długości za nią, trzeci przybiegł też za Barbarosą, kiedy ten swój polski debiut kończył na drugiej pozycji. Z początkiem sierpnia pierwszy start w tym sezonie i pod wodzą nowego trenera Wiesława Kryszyłowicza – który przygotowuje konie na Partynicach – na zwycięstwo zamieniła Born To Fly, pewnie wygrywając we Wrocławiu wyścig na 1600 m. Dobre wyniki w tym sezonie, choć brak w nich wygranej, osiągają Sunmoonstar i Herbatka.

Kilka zwycięskich koni spotka się również w Nagrodzie SK Wiśnicz, gonitwie I grupy dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej. Najświeższe zwycięstwa – z początkiem sierpnia – odniosły Dyplomacja i Echaron. W lipcu gonitwę wygrała Akaria, najwcześniej po triumf, w czerwcu, sięgnęły Elzani i Sweet Sally, które potem próbowały sił na poziomie I grupy w Warszawie.

W drugiej tegorocznej gonitwie dla dwulatków pełnej krwi angielskiej na Partynicach pobiegnie pięć koni, które spotkały się w pierwszej na początku sierpnia. Jamella i Gabriella Essence do końca walczyły o zwycięstwo, ostatecznie finiszując o szyję i pół długości za pierwszym koniem na celowniku. Czwarta w nieco większym odstępie przybiegła Tango Queen, piąta była Brasada, szósta wyścig kończyła Jam-Orlica. Nowe konie w tym towarzystwie – to Faith, która w lipcu zajęła piąte miejsce na Służewcu, oraz debiutant Kazou.

W sprawdzianie na milę pobiegną m.in. będące ostatnio w wysokiej formie Letbygonesbeicons i Simella, do sukcesów sprzed dwóch lat spróbuje nawiązać Valley Pride, może u pechowej ostatnio Make Sure da znać o sobie krew znakomitych przodków.

Ostatnie newsy