img: Wrocławskie otwarcie: szóstka z Czech i partynicki jedynak

Wrocławskie otwarcie: szóstka z Czech i partynicki jedynak

Siedem koni zgłoszonych zostało do Nagrody Otwarcia Sezonu Przeszkodowego – sześć zapisali czescy trenerzy, honoru gospodarzy bronić będzie Minister Wojny partynickiego trenera Michała Borkowskiego.

Dwa mocne konie wystawia trener Pavel Tuma. Sześcioletni Swinging Thomas (po Dylan Thomas) pozostaje niepokonany w czterech ostatnich startach; pojedzie na nim Jan Odlozil. O rok młodszy French Chardonnay (po Chardonney Tcheque) wygrał w poprzednim sezonie na Partynicach wszystkie trzy gonitwy przeszkodowe dla czterolatków, w których startował, łącznie z Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego; dosiądzie go Tereza Polesna.

Trudne zadanie czeka 8-letniego Her Hima (po Kendargent) trenerki Ivany Porkatovej, który po ubiegłorocznych sukcesach w Szwecji – gdzie wygrał dwie gonitwy, w tym Svenskt Grand National – pobiegnie pod najwyższą wagą (75 kg), a pojedzie na nim Rostislav Bens.

Sześcioletni Minister Wojny (po Indy Champ) od zwycięstwa rozpoczął poprzedni sezon, był też trzeci w Wielkiej Wrocławskiej Nagrodzie Prezydenta Wrocławia; poprowadzi go Pavel Slozil mł.

Bardzo dobrą obsadę ma również gonitwa z płotami dla czteroletnich i starszych koni na dystansie 3600 m. Stawka liczy dziewięć koni, z czego pięć – to goście z Czech, a wśród nich znakomity 9-letni Dominique (po Motivator) trenowany przez Pavla Tumę. Koń ten wygrał podobny wyścig podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu rok temu, ma też w dorobku zwycięstwo w gonitwie G1 we Włoszech odniesione przed dwoma laty.

Siedmioletni Nel (po Exciting Life) trenowany przez Evę Zahorovą wygrał dwie gonitwy z płotami podczas ubiegłorocznego sezonu na Partynicach i był czwarty w Wielkiej Partynickiej Nagrodzie Unico Logistics.

Polskie stajnie reprezentuje m.in. 5-letni Zpigall (po Sepoy) trenera Emila Zaharieva, zwycięzca dwóch gonitw płotowych z rzędu w pierwszej części poprzedniego sezonu we Wrocławiu. Trzecie miejsce w obu wyścigach zajmował 6-letni Smashing (po October) trenowany na Partynicach przez Łukasza Sucha.

Interesująco zapowiada się gonitwa rozpoczynająca przeszkodowy cykl dla 4-latków, w której spotkają się m.in. Burschi (po Maxios) trenowany w Czechach przez Grzegorza Wróblewskiego i Et Tu Brute (po Ruten) partynickiego trenera Pawła Pałczyńskiego. Burschi biegał już trzy razy w tym roku, w płotowych gonitwach we włoskiej Pizie, i w swoim ostatnim starcie wygrał gonitwę G2, Et Tu Brute zwycięstwem w płotach na Partynicach zakończył poprzedni sezon.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy