img: Wielkie ściganie w Katarze z udziałem Szczepana Mazura

Wielkie ściganie w Katarze z udziałem Szczepana Mazura

W czwartek rozpoczyna się najważniejsza trzydniówka sezonu wyścigowego w Katarze, gdzie kolejną zimę spędza najlepszy polski dżokej Szczepan Mazur. Punktem kulminacyjnym będą w sobotę dwie najwyżej dotowane gonitwy – H. H. The Amir Trophy i H. H. The Amir Sword, każda z pulą nagród 2,5 mln USD.

Przeznaczona dla 4-letnich i starszych folblutów gonitwa H. H. The Amir Trophy (G3, 2400 m) zgromadziła na starcie międzynarodową stawkę 11 koni. Po trzy wystawiają gospodarze z faworyzowanym Simca Mille i Japończycy z mocno liczonym Zeffiro, dwa Godolphin z Dubaju z kolejnym faworytem Rebel’s Romance, po jednym Wielka Brytania, Irlandia i Hongkong.

Równie licznie obsadzona jest gonitwa H. H. The Amir Sword (G1, 2400 m) dla 4-letnich i starszych arabów. Tutaj walkę o zwycięstwo powinny stoczyć niepokonany w poprzednim sezonie Al Ghadeer z Francji i ubiegłoroczny triumfator tej gonitwy miejscowy Abbes.

Szczepan Mazur ma dosiady w 20 gonitwach spośród 26 zaplanowanych na trzy najważniejsze dni wyścigowe katarskiego sezonu.

Fot. Agata Władyczka

Tagi

Ostatnie newsy