img: Wielka Wrocławska dla Nicka

Wielka Wrocławska dla Nicka

Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia wygrał Nick – 11-letni reprezentant stajni EM-EKO trenowany przez Elwirę Porębą i dosiadany przez Pavla Peprnę.

Po upadku pięciu koni na skoku trybunowym w wyścigu pozostała trójka uczestników: Nick, Larizano (Jaroslav Myska) i Minister Wojny (Christopher Roberts). Na finiszowych metrach przewagę nad obu rywalami uzyskał Nick i wydawało się, że zmierza po pewne zwycięstwo. Wtedy Pavel Peprna zwolnił i niewiele brakowało, żeby wyprzedził go Jaroslav Myska rozpędzający się na Larizano. Ostatecznie Nick zachował przewagę szyi, a siedem długości za tą dwójką przybiegł Minister Wojny

Na ostatniej prostej Wielkiej Partynickiej Nagrody Unico Logistics prowadził faworyt Dominique czeskiego trenera Pavla Tumy, dosiadany przez Jana Odlozila. Ale trenowany przez Janusza Kozłowskiego Noble Eagle pod Adamem Cmielem z każdym metrem zbliżał się do niego i po ostatnim skoku dość nieoczekiwanie łatwo wyprzedził rywala. Trzecie miejsce w końcówce wywalczył Leading Lion (Rostislav Bens), drugi koń tr. J. Kozłowskiego. Zwycięski Noble Eagle reprezentuje stajnię Czajtanya II.

Nagrodę Galeriusa wygrała Queen pod Pavlem Slozilem, trenowana w Czechach przez Grzegorza Wróblewskiego, która na ostatnich metrach wyprzedziła prowadzącego od startu Nebo (Christopher Roberts).

W Nagrodzie Toru Wyścigowego w Pardubicach Karak trenera Emila Zaharieva, dosiadany przez Pavla Peprnę pewnie pokonał Kassara (Ondrej Velek).

Po niezwykle zaciętej walce długodystansową Nagrodę Sky Clinic wygrał Charmbruck czeskiej trenerki Jany Novakovej, który pod Natalią Hendzel pokonał Viviann (Martin Srnec), Tham Luanga (Konrad Mazur) i Nairobi Boya (Michal Demo).

Zwycięstwo w Nagrodzie Jape’a – o Puchar Motorpol Wrocław odniósł French Chardonnay czeskiego trenera Pavla Tumy, dosiadany przez Jana Odlozila, łatwo pokonując faworyzowanego Ocean Life (Pavel Slozil).

W zamykającej mityng Nagrodzie Osady Śnieżka po wygraną sięgnął Ambrosius trenera Grzegorza Wróblewskiego, wyprzedzając pod Pavlem Slozilem młodszym prowadzącego od startu Tonerre (Christopher Roberts).

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy