img: Wielka Służewiecka z Ministrem Wojny

Wielka Służewiecka z Ministrem Wojny

Sobotnia Wielka Służewiecka (3800 m), główny punkt sezonu w rywalizacji płotowej na stołecznym torze, liczy siedmiu uczestników, wśród których jest Minister Wojny z partynickiej stajni trenera Michała Borkowskiego.

W tym sezonie Minister Wojny startował w gonitwach z przeszkodami, ale jako trzylatek wygrał dwa płotowe biegi. Rywale – to m.in. Bailando, czwarty w tegorocznej Wielkiej Partynickiej, i Noble Eagle, który ma na koncie dwa płotowe zwycięstwa w tym roku.

Swoją gonitwę z płotami będą mieć również trzylatki. To Nagroda Tunisa (2800 m), w której pobiegnie Speedy Girl z wrocławskiej stajni trenera Łukasza Sucha; będzie to jej płotowy debiut.

Ponadto w gonitwie dla 4-letnich arabów III grupy (1600 m) wystartują: Celtic Amal trenerki Justyny Domańskiej i Awrad Al Khalediah tr. M. Borkowskiego.

Do gonitwy dla 3-letnich i starszych folblutów (1400 m) zapisane są Seririo tr. Ł. Sucha i Inter Approach tr. M. Borkowskiego, który będzie także siodłał klacz Singers Star w gonitwie dla debiutujących dwulatków II grupy (1200 m).

Fot. A. Pyzara

Ostatnie newsy