img: “Wielka Partynicka o Złotą Podkowę” Halowe Zawody Psów Agility

“Wielka Partynicka o Złotą Podkowę” Halowe Zawody Psów Agility

W Wielkiej Partynickiej weźmie udział 100 zawodników z Polski i z Czech. Na torze przeszkód rywalizować ze sobą będą zarówno psy rasowe, jak i kundelki. Rasą szczególnie popularną w tej dyscyplinie kynologicznej jest border collie – psy pasterskie, przez wielu szkoleniowców uznawane za jedne z najinteligentniejszych i najszybciej uczących się. Wśród psów biegających w kategorii large (psy duże) wyróżniają się także niezwykle szybkie i żywiołowe owczarki belgijskie i holenderskie. W innych kategoriach wzrostowych oprócz pudli, owczarków szetlandzkich, parson russell terrierów czy jack russell terrierów, na zawodach będzie można podziwiać psy ras mniej znanych, takich jak papillon, boston terier zwany amerykańskim dżentelmenem , mudi, schipperke, grzywacz chiński czy jedyny w Polsce nagi pies peruwiański biegający agility. Ponadto na wrocławskim torze startować będą także mieszańce, które często z powodzeniem rywalizują z psami rasowymi. Startujących oceniać będzie czeska sędzina Jaroslava Podmolová.

Agility to widowiskowa dyscyplina sportowa, w której pies prowadzony przez przewodnika musi pokonać tor przeszkód. Liczy się zarówno poprawność przebiegu, jak i jego tempo.

Psy startują w trzech kategoriach wzrostowych (małe, średnie, duże), zaś tory różnią się stopniem trudności, w zależności od poziomu wyszkolenia psa: klasa A1 – psy początkujące, A2 – psy średnio zaawansowane i A3 – psy zaawansowane.

V Halowe Zawody Agility „Wielka Partynicka o Złotą Podkowę”
30,31 marca (sobota/niedziela), godz. 10:00 – 18:00, wstęp wolny
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, Wrocław, ul. Zwycięska 2.
Organizatorem zawodów jest Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział Wrocław.

Tagi

Ostatnie newsy