img: Wielką Pardubicką wygrał Talent

Wielką Pardubicką wygrał Talent

Dziesięcioletni Talent czeskiej hodowli sprawił dużą niespodziankę i wygrał Wielką Pardubicką. Jego trenerką i współwłaścicielką jest Hana Kabelkova, a do zwycięstwa poprowadził Pavel Slozil mł.

Talent nie był wymieniany w gronie faworytów. Początkowo galopował w środku stawki, w drugiej części dystansu przesunął się do przodu, a na prowadzenie wyszedł jeden z kandydatów do zwycięstwa Evzen pod Jaroslavem Myską.

Walka o triumf w 131. Wielkiej Pardubickiej rozegrała się na ostatniej prostej. Evzen nadal prowadził, Talent gonił i na końcowych metrach wyprzedził rywala, mijając celownik z przewagą jednej długości.

Trzeci był kolejny mniej liczony koń Mr Spex (Jan Kratochvil), czwarty finiszował zwycięzca z 2017 r. No Time To Lose (Ondrej Velek), piąty przybiegł ubiegłoroczny triumfator Hegnus (Lukas Matusky).

Pecha miał trenowany w Czechach przez Grzegorza W. Wróblewskiego polskiej hodowli Sztorm (Romain Julliot), któremu koń bez jeźdźca przeciął drogę, uniemożliwiając skok przez kolejną przeszkodę.

Ostatnie newsy