img: Większość koni będzie skakać

Większość koni będzie skakać

Partynicki trener Paweł Pałczyński ma w stajni 13 koni, większość z nich przygotowywana jest do udziału w gonitwach z płotami i z przeszkodami.

– Potencjał na duże stiplowe wyścigi ma Illdowhatican – uważa wrocławski trener. – Ale jest po kontuzji i nie może trenować na sto procent. Dobrze galopuje i skacze Nauplios, jednak duży temperament powoduje, że spala się w wyścigu.

– Dobrym koniem do gonitw przeszkodowych wydaje się być chętnie skacząca Necheska. Do skoków przymierzany jest Mobecq, który ma już za sobą problemy zdrowotne. Skacze dobrze, kondycję ma, zacznie od płotów dla debiutantów.

– Klacz Sky Life, to chyba najlepiej skaczący koń z całej stawki, ale jest absolutną debiutantką i ma sporo do nadrobienia. Do przeszkodowych występów szykowany jest Młody Gniewny, trzeba go jednak przekonać do skakania, bo raz skacze chętnie, a raz nie.

– Od gonitw płaskich rozpoczną starty debiutujące trzylatki. Chętnie i dobrze technicznie skaczący Et Tu Brute docelowo będzie biegał w gonitwach z płotami. Naskakana jest Zanza, która przez zimę sporo urosła i nadal rośnie.

– Mocna Norona prawdopodobnie zadebiutuje pierwszego dnia sezonu, w dalszej jego części być może spróbuje sił w płotach. Drobna, ale dzielna i wytrzymała Negro Salsa będzie biegać w gonitwach płaskich. Podobnie jak Igraszka, która od zeszłego roku znacznie się wzmocniła.

– Ambitna Ivanka późno przyszła na tor i ma do nadrobienia zaległości treningowe. Chętnie pracuje duży, silny dwulatek Trurl.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy