img: Ważny sprawdzian dla koni zgłoszonych do Derby

Ważny sprawdzian dla koni zgłoszonych do Derby

Główną gonitwą niedzieli na Służewcu będzie Nagroda Irandy (3-l., I gr., 2000 m), kolejny ważny sprawdzian dla koni zgłoszonych do Derby. Wśród dziewiątki kandydatów do walki o Błękitną Wstęgę jest również klacz Serines trenowana przez Marlenę Stanisławską na Partynicach.

Wyhodowana w Irlandii Serines (Holy Roman Emperor – Seracina po Nashwan), reprezentująca stajnię Pegza Horse Racing, ma za sobą jeden start w wieku dwóch lat. Wygrała łatwo o sześć długości gonitwę o Nagrodę Platinum Mountain Hotel & Spa Szklarska Poręba na dyst. 1600 m rozegraną w październiku na Partynicach. W niedzielę pojedzie na niej Dastan Sabatbekov.

Warszawski program gonitw wymienia Serines wśród czterech koni typowanych do roli faworytów. Pozostała trójka ma większe doświadczenie od partynickiej klaczy – Kaboom tr. Macieja Jodłowskiego biegała pięciokrotnie, z czego dwa razy zwyciężyła; Lady Monia tr. Macieja Janikowskiego pozostała niepokonana w dwóch startach; Damarshal tr. Saliha Plavaca startował cztery razy, raz wygrał.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy