img: Ukraińskie konie wyjechały z Partynic

Ukraińskie konie wyjechały z Partynic

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice przez miesiąc stał się schronieniem dla siedmiu koni z Ukrainy. W marcu do dyrekcji toru zgłosiły się osoby z Ukrainy z pytaniem czy istnieje możliwość udostępnienia miejsca dla koni, które zostały ewakuowane z objętego walkami Charkowa.

Dyrektor toru – Jerzy Sawka – zgodził się na udostępnienie boksów. Dzięki uprzejmości konnego oddziału Straży Miejskiej konie zostały przetransportowane z Rzeszowa do Wrocławia. Od 26 marca do 21 kwietnia siedem koni: Fanto, Dobrynia, Van Helsing, Absent, Showman, Sorrento i Energy wraz z czterema opiekunkami: Iryną, Olhą, Anastasią i Yelizavetą, stacjonowały oraz trenowały na Partynicach.

Okazało się, że są to konie sportowe, a dziewczyny to wysokiej klasy zawodniczki w ujeżdżeniu. Wrocławski tor zaoferował miejsca w boksach dla koni, pełne wyżywienie oraz możliwość korzystania z hal jeździeckich. Po blisko miesięcznym pobycie w czwartek 21 kwietnia konie wraz z opiekunkami wyjechały do ośrodka jeździeckiego w Holandii.

Tagi

Ostatnie newsy