img: Trzynaście arabów

Trzynaście arabów

Stajnia Justyny Domańskiej na sezon 2020 liczy 13 koni arabskich czystej krwi – trzy to starsze araby, reszta to trzyletni debiutanci.

– W stawce mam dwa pięciolatki, Dodge’a i Pontariona, znane z poprzednich sezonów, bardzo doświadczone – mówi wrocławska trenerka. – Pontarion to czwarty koń w handikapie czteroletnich arabów po sezonie 2019. Oba starsze araby będą w tym roku biegały w nowych barwach, ponieważ doszli nowi udziałowcy – Dodge ma teraz czterech właścicieli, a Pontarion – dwóch.

Jedyny czteroletni koń w stajni to michałowska klacz Debby, która jako trzylatka zaliczyła kilka dobrych występów.

Z trzyletnich koni wyróżniają się, siłą rzeczy, dwa araby francuskiej hodowli – klacz Celtic Amal i ogier Apollo del Sol; oba dobrze pracują, a jak wypadną na tle innych, okaże się w trakcie sezonu.

Michałowskie ogiery Everesto i Endurance powinny punktować dla stajni w gonitwach dla koni hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi (PASB), ich dobre obustronnie pochodzenie wskazuje, że można z nimi wiązać nadzieje. W tej samej kategorii będzie rywalizować Gandal.

El Bellisima, Ermitage, Gamza KL, Protekcja i Pyrros PA to konie eksterierowe, wszystkie cieszą oko, można patrzeć na nie godzinami, ale czy pokażą się jako wyścigowe w swojej klasie, trudno na tę chwilę ocenić.

Fot. Agata Władyczka

Ostatnie newsy