img: Trzydziestka Szczepana

Trzydziestka Szczepana

Dwa cenne zwycięstwa w Katarze zapisał przed świętami na swoim koncie polski czempion Szczepan Mazur i na cztery dni przed zakończeniem sezonu z 30 wygranymi gonitwami zajmuje w rankingu jeźdźców szóste miejsce.

Najpierw, w piątej gonitwie dnia, do zwycięstwa poprowadził 6-letniego AJS Sarhan trenera Gassima Ghazaliego, pewnie wygrywając Qatar Silver Trophy (1600 m, 80.000 USD) dla 4-letnich i starszych koni arabskich miejscowej hodowli.

Pół godziny później w gonitwie Qatar Silver Sword (1850 m, 150.000 USD) dla 4-letnich arabów zwyciężył o krótki łeb na 4-letnim ogierze belgijskiej hodowli AJS Jamran trenera M. H. K Al Attiyaha.

Po tych zwycięstwach Szczepan Mazur umocnił się w czołówce jeźdźców dosiadających koni w Katarze i z 30 wygranymi jest na szóstym miejscu; liderem pozostaje Ronan Thomas (51 zwycięstw).

O jedną pozycję wyżej wielokrotny polski czempion plasuje się pod względem sumy wygranych, a prowadzi w tej klasyfikacji Alberto Sanna. Do zakończenia sezonu w Katarze pozostały cztery dni wyścigowe.

Fot. Dawid Tomiczek

Ostatnie newsy