img: Trzy zwycięstwa w trzech startach – Lady Ewelina wciąż niepokonana

Trzy zwycięstwa w trzech startach – Lady Ewelina wciąż niepokonana

Jako dwulatka wygrała dowolnie z debiutu gonitwę na Służewcu, później dołożyła zwycięstwo w gonitwie Listed w Hanowerze – Lady Ewelina ze stajni Westminster Race Horses, już jako trzyletnia, zwyciężyła po raz trzeci, tym razem w G3 w Kolonii.

Wyhodowana w Wielkiej Brytanii klacz rozpoczęła karierę pod okiem trenera Macieja Janikowskiego. Po zwycięskim debiucie w Warszawie została przekazana do stajni trenera Andreasa Wohlera w Niemczech i sięgnęła po kolejny sukces, wygrywając gonitwę Listed – Großer Preis der Mehl-Mülhens-Stiftung w Hanowerze.

Od zwycięstwa rozpoczęła również tegoroczny sezon, pewnie wygrywając gonitwę G3 Karin Baronin von Ullmann – Schwarzgold-Rennen (1600 m, 55.000 euro) w Kolonii.

Lady Ewelina ma zgłoszenie do Oaks we Francji – Prix de Diane (G1, 2100 m, 1 mln euro, 18.06 Chantilly) i w Niemczech – Preis der Diana (G1, 2200 m, 500.000 euro, 6.08 Dusseldorf) i z końcem maja sprawdzi formę na zbliżonym dystansie w Diana Trial (G3, 2000 m, 55.000 euro) na torze Hoppegarten w Berlinie.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy