img: Trzy zwycięstwa czempiona

Trzy zwycięstwa czempiona

Gonitwę otwierającą mityng, dla trzyletnich koni czystej krwi arabskiej hodowli krajowej, rozstrzygnął na swoją korzyść finiszujący z dalszej pozycji Endemol dosiadany przez Małgorzatę Kryszyłowicz. Pół długości za nim celownik minęła Emereda (Kamil Grzybowski), trzeci kończył wyścig prowadzący od wyjścia na końcową prostą Eworio Gal (Szczepan Mazur). Trenerem należącego do SK Michałów Endemola jest Wiesław Kryszyłowicz.

Wyścig eksterierowych arabów poprowadziła Gandara (Kamil Grzybowski) i kiedy wydawało się, że sięgnie po zwycięstwo, tuż przed celownikiem wyprzedził ją galopujący w dystansie na drugiej pozycji Petrus PA, na którym jechał Esentur Turganaaly Uulu; trzecia finiszowała Weria (Daria Sieńko). Zwycięzcę dla PPH Parys Sp. z o.o. trenuje Justyna Domańska.

Po bardzo równym starcie w gonitwie milerskiej prowadzenie objął Master Gold pod Szczepanem Mazurem i narzucił mocne tempo, które rozciągnęło 12-konną stawkę. Po wyjściu na prostą powiększył przewagę nad rywalami i niezagrożony minął celownik jako pierwszy. Na drugie miejsce finiszowała trzymająca się czołówki Speedy Girl (Konrad Mazur), trzecia przybiegła Iskra (Dastan Sabatbekov). Trenerem zwycięzcy jest Maciej Jodłowski, właścicielem R. Sumiła.

Stawkę debiutujących dwulatków poprowadził Modus Vivendi (Natalia Hendzel). Po wyjściu na końcową prostą galopujący na trzeciej pozycji Roc’h Breizh, na którym jechał Martin Srnec, rozpoczął finisz i pewnie pokonał słabnącego lidera, do którego tuż przed celownikiem mocno zbliżył się finiszujący z dalszej pozycji Jolly Jumper (Szczepan Mazur). Zwycięskiego konia trenuje Robert Świątek, a właścicielem jest Andrzej Gągała.

W gonitwie trzyletnich arabów I grupy Omandor Gal dosiadany przez Szczepana Mazura wyszedł na prowadzenie przed wyjściem na przeciwległą prostą i odskoczył rywalom. Na końcowej prostej w pościg za nim ruszyły Nazih Di Lupo (Sanzhar Abaev) i Pianora (Dastan Sabatbekov) i w tej kolejności minęły celownik na drugiej i trzeciej pozycji. Trenerem zwycięzcy jest Maciej Jodłowski, właścicielami M. Metza-Jodłowska i UNI-RES Sp. z o.o.

Jam-Orlica (Esentur Turganaaly Uulu) podyktowała tempo w gonitwie na dyst. 2200 m, za nią galopowała Ragane pod Szczepanem Mazurem, która na wejściu w ostatni zakręt minęła liderkę i wyprowadziła stawkę na końcową prostą. Tutaj w pościg ruszyły Faith (Sanzhar Abaev) i Skilled Player (Anton Turgaev). Ragane o szyję obroniła pierwsze miejsce przed Faith, do której Skilled Player stracił dwie długości. Trenerem zwycięskiej klaczy jest Tomasz Pastuszka, właścicielem UAB Zirgo startas.

Długo prowadzącą w ostatniej gonitwie Soracabę (Dastan Sabatbekov) skutecznie na finiszowej prostej zaatakował Mobecq pod Sanzharem Abaevem i pewnie zwyciężył, a jego przewaga na celowniku wyniosła cztery długości. Trzeci ze stratą sześciu długości był Akcent Caro (Karolina Kamińska). Trenerem i właścicielem zwycięskiego konia jest Adam Łabędzki.

Fot. Wiktor Rzeżuchowski

Ostatnie newsy